Închide meniul

Rapid, ca în ligile de amatori! Gafe halucinante făcute în meciul cu Academica Clinceni. Cristi Săpunaru și Horațiu Moldovan s-au făcut de râs

Alexandru Ivan Publicat: 8 noiembrie 2021, 22:14

Comentarii
Rapid, ca în ligile de amatori! Gafe halucinante făcute în meciul cu Academica Clinceni. Cristi Săpunaru și Horațiu Moldovan s-au făcut de râs

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

În primele 45 de minute, Rapid a făcut cea mai slabă repriză din acest campionat. Atacanții giuleșteni s-au trezit în partea secundă, dar apărarea lui Mihai Iosif a rămas adormită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid, gafe în lanț în meciul cu Academica Clinceni

Două ce Adrian Bălan a egalat din penalty, din a doua încercare, Rapidul s-a văzut condusă din nou. Cascini, poreclit “Maradona de la Clinceni”, a profitat de o gafă uriașă a lui Horațiu Moldovan și Cristi Săpunaru.

Cascini a urmărit o minge degajată lung de Ureche, pe când Săpunaru, dezorientat, era cu mâna ridicată și cerea ofsaid. Apoi, în mod absolut inexplicabil, Horațiu Moldovan a decis să iasă din poartă și să atace mingea, doar că a ratat intervenția.

Cascini a suflat mingea dintre cei doi jucători de la Rapid și a înscris cu toată poarta goală în față. A fost al saptelea gol din acest sezon al jucătorului argentinian, care e un candidat serios pentru titlul de golgheter.

Mihai Iosif: „Echipele au valori apropiate!”

Cu toate că Academica Clinceni este pe ultimul loc în Liga 1, fără victorie în acest sezon, Mihai Iosif era covins că echipa lui nu va avea meci ușor cu elevii lui Ionuț Chirilă.

Reclamă
Reclamă

„Jucăm cu ultima clasată, dar părerea mea este că în campionatul nostru sunt trei echipe mai bune, iar cele de la locul 4 în jos sunt de valori apropiate. Categoric ne dorim victoria, suntem neînvinși în deplasare în acest tur de campionat, și sper să fim motivați cu toții să luăm cele trei puncte. Eu cred că ritmul bun l-am ținut pe toată desfășurarea turului de campionat„, a spus Mihai Iosif, la conferința de presă dinaintea meciului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:42
Newcastle – Barcelona și Manchester City – Napoli, de la 22:00! Primele rezultate ale serii de Champions League
21:28
Mihai Stoica anunță o schimbare importantă la FCSB: „Ne întoarcem la vechile obiceiuri”
21:19
Probleme pentru Africa de Sud, după un meci din preliminariile World Cup 2026. Ce riscă naționala lui Ngezana
20:53
Record de înscrieri la etapa de viteză în coastă de la Râșnov. Radu Benea vizează victoria la turisme și un nou pas spre titlu
20:48
Cum vor fi primiți fanii FCSB-ului, la meciul cu Go Ahead Eagles. Olandezii au făcut anunțul
20:35
VideoJurnal AntenaSport | Scena campionilor
1 Cristi Chivu l-a citat pe Mourinho după Ajax – Inter 0-2: “Nu sunt idiot”. Dialog savuros cu Pandev: “Ai devenit jurnalist” 2 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Ajax – Inter 0-2. Cristi Chivu, debut cu dreptul în Champions League. Liverpool – Atletico 3-2. Rezultatele serii 5 Andrei Vlad a reclamat-o pe FCSB la comisii! Suma cerută de fostul jucător al roș-albaștrilor 6 Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor
Citește și