Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Ilie Poenaru, debut perfect! Vlad Morar, gol de trei puncte după ce l-a executat pe Horaţiu Moldovan cu un lob superb

De Dragoș Vasile
Publicat: 17.09.2021, 23:00
Actualizat: 17.09.2021, 23:01

Rapid - Gaz Metan Mediaş, meciul zilei în Liga 1, s-a încheiat cu victoria ardelenilor, 2-1. Oaspeţii, care nu mai câştigaseră de cinci etape, i-au învins pe giuleşteni chiar la debutul lui Ilie Poenaru.

Gaz Metan bucurie

Alex Veres/SPORT PICTURES

Rapid – Gaz Metan 1-2. Meciul de pe Arena Naţională a început tare. Yuri a deschis scorul din pasa perfectă a lui Ronaldo Deaconu. La doar trei minute, Alexandru Albu, golgheterul giuleştenilor, a executat perfect o lovitură liberă şi a restabilit egalitatea. Mijlocaşul a ajuns la cota 4 în actualul sezon.

În minutul 76, Vlad Morar a stabilit scorul final, după ce l-a executat pe Horaţiu Moldovan cu un lob superb. Elevii lui Mihai Iosif au căutat din nou egalarea, însă nu au reuşit, astfel că noua echipă a lui Ilie Poenaru a plecat cu toate cele trei puncte.

În urma acestui rezultat, Rapid rămâne pe locul secund în Liga 1, cu 17 puncte. De partea cealaltă, Gaz Metan a urcat pe locul 14, cu 7 puncte, şi o trimite pe Dinamo în zona fierbinte a clasamentului.

Rapid – Gaz Metan Mediaş 1-2

Min. 90: Fluier final! Gaz Metan a câştigat meciul cu Rapid.

Min. 76: GOOOL Gaz Metan! Vlad Morar i-a făcut K.O. pe giuleşteni cu un lob superb.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: Pauză pe Arena Naţională!

Min. 10: GOOOL Rapid! Alexandru Albu a executat perfect o lovitură liberă şi a restabilit egalitatea.

Min. 7: GOOOL Gaz Metan! Yuri a deschis scorul pe Arena Naţională.

Min. 1: A început meciul!

Rapid a călcat strâmb în ultimele două etape, 2-2 cu UTA Arad şi 1-2 cu Universitatea Craiova, iar echipa lui Mihai Iosif caută victoria cu orice preţ. Giuleştenii sunt pe poziţia secundă în Liga 1, cu 17 puncte, iar un eventual succes îi poate apropia la doar un punct de liderul CFR Cluj.

De partea cealaltă, Ilie Poenaru îşi începe mandatul la Gaz Metan. Dat afară de la Academia Clinceni, tehnicianul vrea să îi ducă pe ardeleni în play-off. Clubul din Mediaş se află pe locul 15 în Liga 1, cu 4 puncte.

Mirko Pigliacelli
Fotbal intern • 22:56
Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Oltenii nu se mulțumesc cu puțin! Mirko Pigliacelli: „Ne place să câștigăm cu 5-0! Se vede mâna lui Reghe!”
Andrei Ivan, Universitatea Craiova
Fotbal intern • 22:40
Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Andrei Ivan, mesaj categoric după ce a fost schimbat de Laurențiu Reghecampf: „Trebuie să joc!”
Chindia Târgoviște - Universitatea Craiova 0-1
Fotbal intern • 22:20
Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Andrei Ivan, eroul lui Laurențiu Reghecampf! Oltenii au ajuns la patru victorii consecutive fără gol primit în Liga 1

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
21:17 Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova | „Blestemul penalty-urilor” continuă pentru olteni! Elevii lui Laurențiu Reghecampf au ratat din nou de la 11 metri 20:50 Simona Halep ține capul sus după eliminarea de la Kremlin Cup: „Am progresat!” Sportiva noastră, cu gândul la Transylvania Open 20:13 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Flavius Stoican rămâne cu picioarele pe pământ: „Nu suntem mari și tari! Trebuie să nu mai avem teamă!” 19:25 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Oltenii „au spart gheața” după 8 etape! Flavius Stoican, primul succes pe banca echipei lui Adrian Mititelu 18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei