Chiar dacă partida de la Săftica s-a disputat fără spectatori, Antonio Sefer asigură că Dinamo s-a impus cu şansă.
Antonio Sefer, convins că Rapid putea să câştige amicalul cu Dinamo
"Îmi pare rău că nu am câștigat pentru că Dan Alexa ne-a motivat foarte bine și am pregătit meciul la victorie. La modul cum a decurs jocul, nu cred că s-au văzut diferențe între noi și ei. Au jucători cu experiență, dar la modul în care au decurs fazele de joc nu știu dacă noi am părut o echipă de Liga 1 sau ei de Liga 2. Experiența lui Perovic și-a spus cuvântul la momentul golului", a declarat Antonio Sefer la Digi Sport.
Lupta pentru promovarea în Liga 1 se dă într-un play-off care va lua startul pe 4 iunie. Atunci va debuta oficial Dan Alexa pe banca alb-vişiniilor.
"Din punct de vedere fizic sunt convins că vom fi pregătiți până la startul play-off-ului. La cum a lucrat Mister cu noi până acum, vom fi la 100% și din punct de vedere mental, emoțional și tactic, deși mai este puțin timp până la reluare. Jocul nostru va deveni mai bun cu fiecare antrenament", a mai declarat jucătorul de 20 de ani.
Rapid este ultima clasată în play-off. Are 19 puncte, cu 6 mai puţin decât liderul UTA Arad. Primele două clasate îşi asigură promovarea directă.
- Rapid a fost învinsă de Dinamo într-un meci amical
- Giuleştenii încearcă revenirea în Liga 1
- Dinamo a ratat calificarea în play-off-ul Ligii 1
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
- Dorinel Munteanu, pe lista unei noi echipe. De ce depinde totul
- Adrian Mititelu regretă că investeşte la FCU: “Cea mai mare greșeală a vieții mele. Am distrus viața unor oameni”
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil
- Corneliu Papură, demis de Mihai Rotaru


































