Ratarea sezonului pentru FCSB! "Perla" lui Becali a uitat să strălucească. Octavian Popescu, un car de nervi

De Dragoș Vasile
Publicat: 7 martie 2021, 18:58
Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Octavian Popescu (18 ani) nu a mai strălucit pentru FCSB în meciul cu Gaz Metan Mediaş. Tânărul fotbalist a ratat incredibil, în repriza secundă, la scorul de 0-0.

Octavian Popescu, FCSB

captură Telekom

Puştiul lui FCSB pe care Becali speră să obţină zeci de milioane de euro a ratat incredibil. Popescu a trimis peste, de la doar câţiva metri de poartă, după o centrare de la Moruţan. Mijlocaşul de 18 ani a fost un car de nervi şi a lovit bara, după ocazia irosită.

Octavian Popescu a fost înlocuit în minutul 79. În locul său a intrat Vână. Popescu a fost vizibil nemulţumit de decizia lui Toni Petrea.

Octavian Popescu, depăşit de Ştefan Baiaram

Ştefan Baiaram a marcat unicul gol al meciului dintre Universitatea Craiova şi FC Botoşani, încheiat cu victoria gazdelor cu scorul de 1-0. El a devenit cel mai tânăr marcator din actualul sezon al Ligii 1.

Tânărul atacant de 18 ani a adus cele trei puncte pentru gruparea olteană în minutul 43, când a marcat din pasa în faţa porţii oferită de Andrei Ivan. Baiaram a devenit cel mai tânăr marcator din actualul sezon al Ligii 1, la 18 ani, 2 luni şi 6 zile, potrivit celor de la We Love Stats. Vârful alb-albaştrilor l-a depăşit cu doar patru zile pe Octavian Popescu.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

19:47 FotoApariție incredibilă a iubitei lui Luca Reghecampf. Cât de frumoasă e Asiana, cea care i-a furat inima fiului lui Laurențiu Reghecampf 19:30 VIDEOMirel Rădoi vrea „remontada” la debut în Universitatea Craiova – Zorya Luhansk: „Toată lumea este pregătită!” 18:50 Mircea Lucescu, ridicat în slăvi: „E cel mai bun antrenor din lume! Câștigă Champions League dacă îl duci la Real Madrid sau Barcelona!” 18:38 Eduard Radaslavescu a refuzat-o pe Fiorentina! Dezvăluiri incredibile despre noua „perlă” de la FCSB: „Mănâncă fotbal pe pâine!” 18:24 Dan Petrescu, Emanuel Yeboah şi Gabriel Debeljuh, suspendaţi după scandalul monstru din Chindia – CFR 0-2! „Bursucul” va fi „păzit” la meciuri 18:11 Daniel Pancu va fi noul selecționer al României U20. „Pancone” a făcut marele anunț: „Ne-am înțeles!” 18:08 Nicolae Dică o compară pe FCSB cu Juventus: „Era pe locul 15, a revenit şi a câştigat campionatul!” 17:31 FCSB a făcut o ofertă de 500.000 de euro pentru Alexandru Ișfan. Ce răspuns a oferit FC Argeș 17:29 Florinel Coman, recuperare miraculoasă înainte de FCSB – Dunajska Streda! Mihai Stoica: „Marijana şi-a făcut cruce!” 17:01 FotoCe a putut să facă fiica lui Ilie Năstase după ce a devenit vedetă pe site-urile pentru adulți: „Spune numai minciuni!”
Eduard Radaslavescu, în duel cu Octavian Popescu
Liga 1 • 18:38
Eduard Radaslavescu a refuzat-o pe Fiorentina! Dezvăluiri incredibile despre noua „perlă” de la FCSB: „Mănâncă fotbal pe pâine!”
Nicolae Dică, în timpul unui meci pentru FCSB
Liga 1 • 18:08
Nicolae Dică o compară pe FCSB cu Juventus: „Era pe locul 15, a revenit şi a câştigat campionatul!”