Închide meniul

Răzvan Zăvăleanu, după ce a aflat că Steliano Filip este anchetat de FRF: „Este foarte grav! Noi am avut încredere în toți jucătorii”

Sebastian Cristian Publicat: 12 aprilie 2023, 18:33

Reclamă
Răzvan Zăvăleanu, după ce a aflat că Steliano Filip este anchetat de FRF: Este foarte grav! Noi am avut încredere în toți jucătorii”

Răzvan Zăvăleanu / Instagram Dinamo

Răzvan Zăvăleanu a oferit prima reacție, după ce a aflat că Steliano Filip este anchetat de FRF. Administratorul judiciar al clubului din Ștefan cel Mare a fost șocat de situația în care se află fostul jucător de la Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul fundaș al dinamoviștilor este anchetat din cauza unor suspiciuni în privința pariurilor sportive. Se investighează dacă Steliano Filip și-a apărat sau nu corect șansele în meciul cu CS Mioveni, atunci când evolua pentru roș-albi.

Răzvan Zăvăleanu, după ce a aflat că Steliano Filip este anchetat de FRF: „Este foarte grav! Noi am avut încredere în toți jucătorii”

Oficialul clubului din Ștefan cel Mare cere sancționarea celor implicați, dacă zvonurile se confirmă. În prezent, fundașul stânga evoluează în Ungaria, la Mezőkövesd Zsóry FC.

„Dacă astfel de zvonuri se confirmă, atunci este foarte grav! Cel care a făcut așa ceva să suporte consecințele, să fie tras la răspundere. În sezonul trecut, am avut încredere în toți jucătorii, de la A la Z. Sper să nu se verifice ceea ce aud de la dumneavoastră”, a spus Răzvan Zăvăleanu, potrivit ProSport.

Un meci al lui Dinamo, anchetat de FRF şi de autorităţi! Steliano Filip, principalul vizat! Reacţia fotbalistului

Meciul anchetat este CS Mioveni – Dinamo 2-0. Autorităţile investighează posibila implicare a lui Steliano Filip într-o fraudă sportivă. Concret, este investigat modul în care Steliano Filip a primit un cartonaş galben. Până în minutul 25 al partidei, când Filip a fost avertizat, el a mai avut trei intervenţii prin care putea primi cartonaşul galben.

Reclamă
Reclamă

FRF a confirmat desfăşurarea anchetei şi faptul că a înaintat deja rezultatele obţinute autorităţilor abilitate.

„Vă putem confirma faptul că Departamentul de Integritate și Antifraudă din cadrul FRF a demarat o anchetă pe seama partidei menționate și că rezultatele acesteia au fost înaintate organelor abilitate. Fiind vorba de o anchetă aflată încă în desfășurare, nu putem oferi la momentul actual mai multe detalii”, a anunţat FRF, potrivit sursei citate.

„E incredibil, nu am cuvinte! Am stat tot timpul cu băieții, ei voiau să salveze acest club de la retrogradare. Am observat și eu faptul că luam cartonașe galbene devreme în meci, iar treaba asta mă enerva. Eu când jucam eram atent să nu iau galben repede pentru a nu exista riscul să fiu eliminat mai târziu în meci. Am remarcat galbenele noastre, dar nu mă gândeam că ar fi ceva necurat în spate …”, a declarat Florin Răducioiu, la acea vreme director sportiv al lui Dinamo.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi antrenorul lui Real Madrid în sezonul viitor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:26

Dinamo – CFR Cluj LIVE TEXT (21:00). Meci cu miză uriaşă pentru echipa lui Dan Petrescu

15:04

„Transportau valize cu bani pentru a cumpăra rezultate”. Dan Şucu, comunicat fulger după eşecul cu FCSB

14:46

Dick Barnett, legenda lui New York Knicks, a murit la 88 de ani

14:03

Programul complet al Marelui Premiu de la Miami! Cursa e duminică (23:00, AntenaStars şi AntenaPLAY)

13:58

EXCLUSIVCosmin Contra, anunţ despre viitorul lui Ianis Hagi. Fostul selecţioner ştie de ce are nevoie fiul „Regelui”

13:11

Candidatul surpriză pentru banca lui Real Madrid! Legenda care îi poate lua locul lui Ancelotti: „Sunt calm”

1 Victor Angelescu s-a dus peste arbitri, după Rapid – FCSB 1-2. Săpunaru, derapaj incredibil: „Jegosul ăsta…” 2 „Nu merită să mai joace în viața lui” Vinicius, făcut praf pentru gestul din finala Barcelona – Real! 3 Câţi bani a încasat Barcelona, după ce a învins-o pe Real Madrid şi a câştigat Cupa Spaniei 4 Florin Prunea anunţă un scenariu incredibil după scandalul de la Rapid – FCSB 1-2: „Fac pariu” 5 „I-am călcat în picioare”. Marius Şumudică a făcut iureş, după Rapid – FCSB 1-2. Ce le-a putut spune jucătorilor lui 6 Verdictul specialistului după faza controversată din Rapid – FCSB 1-2: „De ce nu a intervenit Hațegan?”
Citește și