Reacţia celor de la UTA, după infectările cu COVID-19 de la Petrolul

Silviu Corneanu Publicat: 2 iulie 2020, 11:11 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:58

Comentarii
Reacţia celor de la UTA, după infectările cu COVID-19 de la Petrolul

Mediafax Foto / Eduard Vinatoru

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Derby-ul primei etape din Liga 2 este în pericol să nu se dispute. UTA – Petrolul ar fi trebuit să se joace sâmbătă, dar mai mulţi jucători de la oaspeţi au fost depistaţi pozitiv cu COVID-19.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul celor de la UTA, Laszlo Balint, a comentat situaţia pentru AntenaSport şi a explicat ce se va întâmpla în cazul în care Petrolul nu va fi programată.

Laszlo Balint: "Noi am făcut testele de dimineaţă"

"Nu am primit încă nimic oficial. Și noi știm la nivel de zvon. Așteptăm un punct de vedere oficial din partea Federației. Pana atunci ne vedem de program. Este evident ca planează multe semne de întrebare legat de desfășurarea meciului nostru. 

Abia așteptăm să reînceapă competiția. Apar situații nedorite de nimeni și neprevăzute.

Există o anumită situație prevăzută de FRF pentru un astfel de scenariu. Meciurile echipei sunt reprogramate și competiția merge mai departe. Speram să fie un caz singular. Noi am făcut testele azi dimineață. Așteptăm rezultatele, dar lucrurile sunt ok la noi", a declarat Laszlo Balint, pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

Formaţia lui Costel Enache ar urma să se deplaseze la Arad pentru derby-ul cu UTA, care e programat pe 4 iulie, de la ora 17:00. Federaţia Română de Fotbal va decide dacă partida se poate disputa.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:06

Manchester United conduce cursa pentru transferul jucătorului aflat şi pe lista lui Real Madrid

20:00

David Popovici luptă pentru aur la ora 20:50, în finala probei de 100 de metri liber de la Roma

19:33

“Fantastic” Reacţia lui Lewis Hamilton după ce s-a clasat pe 3 în calificările Marelui Premiu al Austriei

19:32

Interes din Liga 1 pentru Anderson Ceara, jucătorul care a fost aproape de FCSB

19:07

Prima reacţie a lui Charles Leclerc după ce s-a clasat pe locul 2 în calificările MP al Austriei!

18:55

George Russell, în culmea fericirii după ce a obţinut in extremis pole-ul în Austria! Cuvântul pe care l-a repetat

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 4 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei
Citește și