Recital de goluri nebune în Dinamo – Academica Clinceni! Deian Sorescu și Marius Cioiu, execuții fabuloase

Alexandru Ivan Publicat: 2 august 2021, 22:41

Recital de goluri spectaculoase în Dinamo - Academica Clinceni

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Academica Clinceni a fost prima care a lovit în Ștefan cel Mare. Ilfovenii au deschis scorul grație inspirației tânărului Marius Cioiu.

Recital de goluri spectaculoase în Dinamo – Academica Clinceni

Cioiu a pătruns în colțul din stânga al careului lui Eșanu și a șutat cu interiorul piciorului stâng. Mingea a luat o traiectorie perfectă și s-a oprit aproape de vinclul porții dinamoviste.

A fost primul gol pentru Marius Cioiu în Liga 1. Acesta s-a transferat în această vară de la Viitorul Pandurii Tg. Jiu, echipă alături de care a ajuns în semfinalele Cupei României în stagiunea precedentă.

Deian Sorescu și Marius Cioiu, candidați la „Golul etapei”

Avantajul Clinceniului a durat doar 8 minute. Deian Sorescu, „perla” lui Dinamo, a luat o fază pe cont propriu și i-a dat replica lui Cioiu.

Sorescu a pornit din propria jumătate de teren, a depășit doi adversari, și a șutat violent de la 25 de metri. Mingea s-a oprit în plasa laterală, fără speranțe pentru portarul oaspeților.

A fost al patrulea gol din acest sezon pentru Sorescu, care reușise un hat-trick cu FC Voluntari în runda inaugurală.

Execuții de pus în ramă am văzut și în Universitatea Craiova – FC Botoșani 1-2. Enriko Papa a marcat golul startului de sezon, din „foarfecă”.

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

Cum au reacţionat jurnaliştii din Grecia după ce l-au văzut pe Gigi Becali cu preoţii în aeroport: „Şeful delegației”

13:55

Răzvan Lucescu, înainte de meciul PAOK – FCSB: „E doar un joc. E vreo diferenţă că mâine jucăm cu FCSB?”

13:42

VIDEOAdina Diaconu / Maria Xiao, OUT în optimile de finală de la China Smash 2024. Eşec în setul decisiv

13:05

Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”

12:48

Un jucător de la Manchester City a fost arestat! Mijlocaşul de 40 de milioane de euro este acuzat de furt

12:45

VIDEOVissel Kobe – Shandong Taishan şi Yokohama Marinos – Ulsan sunt ACUM în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Campionilor Asiei

1 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sale 2 Suma uriaşă strânsă de David Popovici în doar 24 de ore pentru copiii cu dizabilităţi. „Sunt copleşit!” 3 Cosmin Bărcăuan, avertisment teribil pentru FCSB înaintea meciului cu PAOK: „Este infern! Îi ia de pe tunel!” 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănie 5 Dennis Man, criticat de italieni, chiar şi după golul marcat în Parma – Cagliari 2-3: „Nu poţi juca 10 minute” 6 FotoEmeric Ienei, imagine rară alături de o altă legendă a fotbalului! Marele antrenor, distincţie din partea Generaţiei de Aur