Ca şi jucătorii, fanii au fost lăsaţi cu ochii în soare de Pablo Cortacero. Nici măcar avocaţii spaniolilor nu au venit. Conform informaţiilor, nici aceştia nu şi-au primit banii de la spanioli.
Pablo Cortacero a apelat la justiţia din România pentru a recăpăta puterea la clubul din ”Ștefan cel Mare”, la care deține încă pachetul majoritar de acțiuni. Iniţial, Pablo Cortacero a anunţat că va veni în România special pentru acest proces.
"Vin în România cu un singur gând. Să preluăm puterea în club pe care n-ar fi trebuit să o pierdem niciodată și să facem din Dinamo un club mare, stabil financiar. Voi fi prezent la Tribunalul București", promitea Cortacero în Fanatik.
"Am crezut în tine! Măcar vino să te vedem pentru ultima dată! RIP Cortazero!", a fost mesajul fanilor dinamovişti.
Pablo Cortacero i-a ameninţat şi el pe fani
"După acțiunile în afara legii pe care DDB le-a întreprins față de club de pe data de 27 noiembrie 2020, în care angajații spanioli au fost obligați să părăsească țara din cauza unor acțiuni amenințătoare și intimidante, precum și dezvoltarea diferitelor evenimente precum: numirea ilegală a președintelui, fără a fi pe ordinea de zi, a unui nou Președinte al Consiliului de Administrație care nu este legitim, ocuparea și controlul activității administrative și financiare la birourile clubului, managementul sportiv, cantonamentul, Academia, precum și vizitele nefericite la hotel de către o parte mică din grupul DDB menționat pentru a ne insulta, amenința și intimida pe noi, angajații spanioli, serviți această declarație pentru a o denunța public, deoarece justiția pune în curând totul înapoi în ordinea care nu ar fi trebuit niciodată modificată", s-a plâns Cortacero.
- Mesaj macabru pentru Pablo Cortacero
- Spaniolul nu s-a prezentat la Tribunalul Bucureşti
- PAOK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Boavista - Sporting e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 22:30
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei