BREAKING NEWS

S-a făcut! Edi Iordănescu e noul antrenor de la FCSB! Va conduce antrenamentul de azi al echipei. Când va fi prezentat oficial

Antena Sport Publicat: 18 august 2021, 10:17 / Actualizat: 18 martie 2023, 22:23

Comentarii
S-a făcut! Edi Iordănescu e noul antrenor de la FCSB! Va conduce antrenamentul de azi al echipei. Când va fi prezentat oficial

Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Edi Iordănescu e noul antrenor de la FCSB! El a ajuns deja la Baza din Berceni, acolo unde nu s-a prezentat Gigi Becali, cel car e promisese că îl va prezenta pe noul antrenor jucătorilor. Iordănescu va conduce antrenamentul de azi al echipei şi va fi prezentat oficial, joi, în cadrul unei conferinţe de presă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Negocierile din această dimineaţă au fost decisive, iar Gigi Becali a acceptat toate condiţiile antrenorului, primul care va avea mână liberă la echipă după foarte mult timp. În caz contrar, Gigi va scoate din buzunare 500.000 de euro.

Edi Iordănescu e noul antrenor de la FCSB! Azi conduce primul antrenament

Edi Iordănescu va câştiga lunar 15.000 de euro şi contractul va fi valabil pe 9 luni. El va avea o primă de titlu de 100.000 de euro, dar şi o clauză de 500.000 de euro dacă va fi demis, cât timp echipa are şanse să îşi îndeplinească obiectivele.

Edi poate rupe contractul unilateral în situaţia în care finanţatorul va critica antrenorul sau jucătorii în public, dar şi dacă patronul va da ordine ca un jucător să joace, sau să fie scos din lot.

„El mi-a spus mie că va vorbi cu mine luni și marți nu mai am voie să-l sun. Mi-a spus că dacă vreau, vorbim luni, dar după, de marți, nu mai vorbim. A pus asta în contract. Așa am hotărât. Mi-am dat seama că sunt nebun. N-am ce să-i cer, știu sigur că va face. Nu i-am cerut nimic, are echipă. El trebuie să ia campionatul. Eu i-am spus că echipa este a lui. Trebuie să îmi valorifice jucătorii tineri. Nu știu cum face. Atât!

Reclamă
Reclamă

Contractul e făcut pe nouă luni. 500.000 de euro dacă reziliez contractul unilateral. Dacă-l dau afară, trebuie să plătesc. Are dreptul să reziliere unilateral, dacă-i cer ceva. A spus că discutăm de clauze după nouă luni. El vrea 100.000 pentru campionat.

Are salariul pe care îl avea la CFR. Dacă vrea el să-l ridice, să-l ridice. I-am făcut tot, tot, tot. El va fi proprietarul echipei. I-am spus lui Argăseală să bage tot ce vrea el în contract”, a spus Gigi Becali, la digisport.ro.

43 de ani are Edi Iordănescu. El le-a mai antrenat până acum pe FCM Târgu Mureș, Pandurii, CSKA Sofia, Astra, Gaz Metan și CFR Cluj. În sezonul precedent, el a adus la 4-lea titlu consecutiv în Gruia.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi meritat Istvan Kovacs să arbitreze şi în fazele superioare ale Campionatului Mondial 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:55

Kylian Mbappe, după prima înfrângere din carieră la un Mondial: „Când nu faci ceea ce trebuie într-o semifinală…”

1:34

„Dacă spun asta, o să par plângăcios pentru că am pierdut!” Reacția lui Deschamps după înfrângerea cu Spania

1:16

„Să fii în finala Mondialului e un lux rezervat doar celor aleși!” Cuvintele mari ale lui De la Fuente după ce a eliminat Franța

0:57

Victoria Spaniei a distrus un record vechi de 44 de ani! Din 1978 nu s-a mai întâmplat asta la finală

0:23

Omul care a doborât Franța abia mai putea să meargă la final: „Sunt complet terminat! Nici în cele mai frumoase visuri…”

0:20

EXCLUSIVAdrian Mutu a spus-o direct, după Franţa – Spania 0-2: “Principala favorită la titlu”! Remarcaţii “Briliantului”

1 Trecutul l-a ajuns din urmă pe iubitul Simonei Halep. Câţi copii are şi cine a fost soţia lui Dorin Mateiu 2 Denis Drăguş, răsturnare de situaţie în privinţa transferului la FCSB! Anunţul surpriză al impresarului: “E realitatea” 3 VIDEOFranţa – Spania 0-2. Naţionala lui de la Fuente, prima finalistă de la Mondial! Dezastru pentru “Les Bleus” de ziua lor 4 Vestea zilei în Turcia: „Gaziantep l-a transferat pe Calhanoglu!” Rădoi l-a adus back-up pentru un român 5 10.000.000 de euro pentru trei jucători de la Universitatea Craiova. Un club legendar din Spania a făcut oferta 6 Turcii au făcut anunțul mult așteptat de FCSB: Denis Drăguș a încheiat socotelile cu Trabzonspor!
Citește și