Închide meniul

S-a molipsit de la Dan Petrescu! :) "Eliminarea lui Chipciu a fost uşoară!" Cum a aflat Bilaşco rezultatul de la Roma

Antena Sport Publicat: 3 decembrie 2020, 21:24 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
S-a molipsit de la Dan Petrescu! :) "Eliminarea lui Chipciu a fost uşoară!" Cum a aflat Bilaşco rezultatul de la Roma

Marius Bilaşco a condus echipa cu CSKA Sofia

Astfel, campioana României are soarta calificării în propriile mâini. O victorie în Elveţia, cu Young Boys, ar asigura calificarea în primăvara Europa League. Roma a ajutat-o pe CFR Cluj, după ce i-a învins pe elveţieni, scor 3-1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"E un rezultat de egalitate, care ne dă speranţe că la ultima partidă mergem cu şanse de calificare. Băieţii au avut atitudine. Adversarul a fost unul cu calitate. Şi la meciul tur am spus asta. Nu a fost un meci uşor. Au fost momente importante, pe care nu am reuşit să le gestionăm şi mă refer la momentele când am fi putut marca.

Sincer, auzeam ce se întâmplă la Roma, erau nişte voci care ne ţineau la curent cu rezultatul. Dacă am fi câştigat aici, aveam nevoie de un egal cu goluri în Elveţia. Era important să ajungem la ultimul meci, să fim la mâna noastră, să avem şanse", a spus Marius Bilaşco la Digisport.

CFR Cluj a terminat meciul în 10 oameni

CFR Cluj a terminat partida în 10 oameni, după ce Alexandru Chipciu a fost eliminat pentru o simulare în careu.

"Eliminarea lui Chipciu a fost uşoară, cred eu că e prea uşor la nivelul acesta", a mai spus Bilaşco. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:03
Barcelona – Atletico Madrid 3-0. Trupa lui Diego Simeone s-a calificat în finală după un meci de infarct
23:52 3 mart.
Como – Inter 0-0. Remiză fără goluri pentru echipa lui Cristi Chivu. Calificarea în finală se joacă la Milano
23:30 3 mart.
Schimbare majoră la Rapid, determinată de ratarea play-off-ului de către FCSB: “Ţin să anunţ suporterii”
22:48 3 mart.
“Ne-am ocupat, am vorbit cu domnul Şucu” Anunţul lui Angelescu după ce Keita a fugit de la locul accidentului!
22:45 3 mart.
Kader Keita n-a scăpat după ce a fugit de la locul accidentului! Fotbalistul Rapidului a fost reţinut
22:29 3 mart.
Reacţia lui Rodrygo după ce a aflat că va rata Cupa Mondială din 2026!
1 Condiţia pe care Adrian Ilie i-a pus-o lui Gigi Becali pentru a veni la FCSB: “Doar aşa îl ajut” 2 Valeriu Iftime a anunţat ce antrenor vrea să aducă la Botoşani în locul lui Leo Grozavu: “Este pe listă” 3 Ce mesaj i-a putut da Gigi Becali lui Mirel Rădoi pentru a-l convinge să revină la FCSB: “Bă, nebunule” 4 Scandal uriaş la Rapid! Un jucător al giuleştenilor a lovit o femeie cu maşina! Riscă închisoarea 5 A scos FCSB din play-off şi acum regretă. Preşedintele clubului uriaş a dat cărţile pe faţă 6 Andrei Borza a semnat! Anunţul momentului la Rapid
Citește și