Închide meniul

„S-a săturat!” Ruptură la FCSB, după ce Florin Tănase l-a înfruntat pe Gigi Becali. „Acceptă din ce în ce mai greu situația!”

Alexandru Ivan Publicat: 20 februarie 2022, 8:27

Reclamă
„S-a săturat! Ruptură la FCSB, după ce Florin Tănase l-a înfruntat pe Gigi Becali. „Acceptă din ce în ce mai greu situația!

Profimedia

Florin Tănase, deși a făcut un joc modest, a fost lăudat pentru că l-a înfruntat pe patron. Constantin Zotta crede că căpitanul roș-albaștrilor a avut atitudinea corectă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase, lăudat după ce l-a înfruntat pe Gigi Becali

Zotta a dezvăluit însă și faptul că Tănase e tot mai nemulțumit de implicarea lui Gigi Becali la FCSB, iar golgheterul din sezonul trecut al Ligi 1 ar accepta din ce în ce mai greu această situație.

E clar că nu e o atitudine normală și o decizie normală la un club mare de fotbal, dar eu cred că s-a greșit din ambele părți. Atunci când Keșeru a intrat pe teren, a avut rezultate, a avut gol, pasă de gol, a înscris din penalty într-un moment greu pentru echipă. Cred totuși că atitudinea lui a deranjat. Mă refer la declarațiile publice și la atitudine. Atât timp cât ai venit la un club, indiferent care este el, te informezi. Modul în care s-a prezentat la interviuri nu mi s-a părut unul ok sau pozitiv.

Tănase apare la aproape toate interviurile. De ce n-a fost corect și acum un an, doi ani, trei ani? Înseamnă că acum ori s-a săturat și el, ori acceptă din ce în ce mai greu situația asta, dar ceea ce se pune el e corect și e de apreciat. Chiar dacă o face în al doisprezecelea ceas, comportamentul lui e de apreciat. E corect față de echipă, de nucleul de jucători, de Keșeru. Nici antrenorul n-a comentat nimic. Tănase a avut curaj„, a spus Zotta, la Telekom Sport.

Claudiu Keșeru nici măcar nu a făcut parte din lotul lui FCSB pentru meciul cu CS Mioveni. Gigi Becali vrea să scape de el din cauza salariului mare și a anunțat că atacantul va pleca la finalul sezonului.

Reclamă
Reclamă

CS Mioveni – FCSB 1-1 | Florin Tănase: „Cu siguranţă Keşeru merita să fie în lot!”

Căpitanul roş-albaştrilor este sigur că lipsa lui Keşeru s-a făcut simţită. Declaraţiile oferite la finalul meciului ar putea să îl înfurie pe patron.

„N-a mai funcţionat (n.r. schimbarea sistemului de joc în repriza secundă), au fost 14 schimbări dintr-o dată. Trebuie să ne revenim pentru că cu aceste meciuri câştigi campionatul.

Probabil e şi o relaxare aşa, ne credem învingători înainte de meci deşi am discutat că o să avem un meci dificil. Nu am reuşit să jucăm ce trebuie, e clar. Din cauza celor din tribună nu am reuşit noi? Nu, este vina noastră, a tuturor, şi sperăm să câştigăm meciurile care au rămas.

Reclamă

Da, cu siguranţă aveam nevoie de Keşeru. Meciul trecut ne-a ajutat. Părerea mea e că merita să fie în lot„, a declarat Florin Tănase după CS Mioveni – FCSB 1-1.

16 meciuri și 5 goluri are Claudiu Keșeru petru FCSB în acest sezon al Ligii 1.

Gigi Becali: „Eu fac lotul şi Claudiu Keşeru nu e în lot”

Finanţatorul vicecampioanei a recunoscut că atacantul de 35 de ani a fost exclus de el din lot. A intervenit peste Toni Petrea şi a cerut, în mod expres, ca Keşeru să nu facă deplasarea la Mioveni.

„Păi dacă asta e opinia lui Tănase. Cum a fost, opinia lui sau a mea? Dacă el era patron, Keşeru era în lot. Vă spun eu acum… eu fac lotul şi Keşeru nu e în lot. Care e problema? Aşa am luat hotărârea! Am luat o hotărâre greşită.

Nu ştiu de acum dacă Keşeru va prinde lotul în etapa viitoare. Keşeru termină contractul în vară şi gata. Ce mai vreţi cu Keşeru? Keşeru nu prea mai face parte din lot. Eu vreau să fac bani la fotbal. Dacă era Keşeru în lot, nu însemna că şi juca„, a mai spus patronul lui FCSB„, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

CS Mioveni a obţinut primul punct din istorie în duelurile cu FCSB. Echipa lui Toni Petrea este la cinci puncte în spatele lui CFR Cluj după remiza cu Mioveni. Echipa lui Dan Petrescu primeşte, în această etapă, vizita Rapidului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:54

„Pur și simplu s-a aruncat” Dezvăluiri cutremurătoare despre moartea lui Aaron Boupendza: „Lua nişte plicuri”

18:24

„Sunt foarte mulți oameni care profită!” Ioan Ovidiu Sabău, semnal de alarmă după moartea lui Aaron Boupendza

17:58

Video„Se poate distanţa etapa asta” Verdictul „eurofantasticului” Sorin Paraschiv în lupta pentru titlu!

17:40

Video„Cine ia titlul?” Răspunsul „eurofantasticului” Sorin Ghionea! Ce a spus de Craiova lui Mirel Rădoi

17:35

Florin Prunea știe care este „marea problemă” de la FCSB! Mesajul transmis înaintea derby-ului cu CFR Cluj

17:20

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 aprilie

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 5 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 6 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român!
Citește și