S-au săturat de promisiuni! Borja Valle le-a bătut obrazul spaniolilor, imediat după ce a marcat cu Voluntari

Antena Sport Publicat: 20 noiembrie 2020, 19:17 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Captură Digi Sport

Borja Valle, mesaj pentru conducătorii lui Dinamo

Atât antrenorul, cât şi jucătorii s-au săturat de promisiunile neonorate ale spaniolilor. Marcatorul celui de-al doilea gol cu Voluntari, Borja Valle, le-a transmis un mesaj cu subînţeles investitorilor spanioli.

Imediat după ce a marcat, în minutul 66, Borja Valle le-a bătut obrazul spaniolilor care au promis bani, însă aceştia întârzie să apară în conturi.

Valle a reuşit dubla, în minutul 87. Valle a fost introdus de Contra la pauză. Mai mult, Valle i-a pasat decisiv şi lui Paul Anton la primul gol al meciului.

Cosmin Contra a ajuns în pragul disperării: "Vreau să plec"

Cosmin Contra e disperat să scape de la Dinamo. Nu se înţelege, însă, cu spaniolii la bani. Chiar înaintea meciului cu Voluntari, Contra a cerut să fie lăsat să plece. Nu mai suportă promisiunile pe bandă rulantă ale spaniolilor.

"Eu am vrut să vin în ajutorul clubului, să mă îndepărtez, proiectul ăsta nu se mai identifică deloc cu mine. Cred că am venit cu o soluţie. Şi dacă băteam Astra, era aceeaşi situaţie. Şi azi dacă bat, aceeaşi discuţie o să fie, vrem să ne despărţim unii de altii. Ar trebui să fie mai seriosi şi să încerce să ne despărţim amiabil", a spus Cosmin Contra, înaintea partidei cu Voluntari

Sunt suficiente transferurile făcute până acum de Gigi Becali pentru grupele Ligii Campionilor?

Live Antena Sport

23:50 14 iun.

Germania – Scoţia 5-1! Start spectaculos la EURO 2024. Naţionala lui Nagelsmann s-a distrat în primul meci. „Ploaie” de goluri!

23:39 14 iun.

VideoAdina Diaconu şi Maria Xiao au cucerit bronzul la dublu feminin! WTT Star Contender Ljubljana 2024, LIVE VIDEO în AntenaPLAY

23:06 14 iun.

Tricourile jucătorilor naţionalei din meciul cu Ucraina vor fi vândute într-o licitaţie extraordinară! Fondurile vor fi donate

23:02 14 iun.

VideoJucătorii lui Edi Iordănescu pot sărbători victoriile de la EURO 2024 într-o cramă veche de 896 de ani! Imagini spectaculoase

1 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei! Cursa e duminică (20:45, Antena Stars şi AntenaPLAY) 2 FotoDin ce face bani, de fapt, noul soț al Larisei Iordache. Ce s-a aflat despre Cristian Chiriță, imediat după cununia civilă 3 FotoLovitura uriaşă, de milioane de euro, pe care a dat-o Simona Halep, după ce şi-a vândut mai multe proprietăţi! 4 VIDEO & FOTOLarisa Iordache s-a cununat civil cu Cristian Chiriţa: „Mi-am păstrat şi numele, soţul meu a vrut să fie totul legal”! 5 Foto„Aroganță! A fost greu!” Cum a cucerit-o Horațiu Moldovan pe celebra sa iubită! Portarul naționalei a dat toate cărțile pe față 6 FotoImagini de senzaţie cu Dan Petrescu! A dansat şi a cântat la nunta fiicei lui: „Sunt un tată tinerel!”