Peluza Cătălin Hîldan areacţionat după ce Dinamo şi FCSB se vor întâlni în optimile de finală ale Cupei României. Fanii dinamovişti şi-au ironizat adversarii şi le-au amintit de "farsa secolului" de la meciul cu Manchester City.
"SĂ VINĂ BERCENARII! Vom juca de două ori într-un interval scurt cu rivalii de pe Centura Capitalei. Cei pe care am încercat să-i învățăm cum se face un mozaic. Am lucrat cu 20.000 de oameni de-ai lor. Credeam că vor pricepe ceva, dar ei stăteau să-și facă selfie-uri.
Acum continuă să tragă de câte o pânză decolorată și să facă poze la peluza de vis-a-vis.
Pentru ei era important să joace cât mai devreme cu Dinamo, ca nu cumva să ne întâlnim într-o fază mai avansată a competiției, când ar fi posibil să se joace cu spectatori.
Multă lume consideră că plecăm cu șansa a doua. Dar să nu uităm că mai mereu, în ultimii ani, au fost considerați favoriți și totuși i-am urcat pe gard", au scris fanii dinamovişti pe Facebook.
Dinamo – FCSB, în optimile Cupei României
Dinamo – FCSB este meciul şoc din optimile de finală ale Cupei României. Cele mai mari rivale se vor duela în luna februarie. Meciurile din optimile Cupei României se vor disputa pe 10 februarie, de la ora 13:30, excepţie făcând partidele televizate. Programul complet urmează a fi stabilit ulterior.
Programul complet al optimilor de finală din Cupa României
- FC Botoşani – Universitatea Craiova
- Dinamo – FCSB
- Chindia Târgovişte – Farul Constanţa
- Poli Iaşi – Petrolul Ploieşti
- Astra Giurgiu – ASU Poli Timişoara
- Turris – Dunărea Călăraşi
- Gaz Metan Mediaş – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
- Universitatea Cluj – UTA Arad
- Dinamo - FCSB, derby-ul din Cupa România
- Fanii dinamovişti au început războiul
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Marius Ştefănescu, o nouă ofertă din România: “Va dori să meargă în prima ligă”
- Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
- Afacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
- “Mi-am vândut tot ce aveam”. Sacrificiul imens făcut de jucătorul pe care FCSB plătea 1 mil. €. Ce face acum
- Prăbuşire totală pentru fostul jucător al lui Dinamo, ce a marcat împotriva lui FCSB! Cu cine a ajuns să semneze

































