Scandal imens după Botoşani – FCU Craiova 1948: „E ruşinea ruşinilor”. Mutu, făcut praf: „Nu a făcut nimic”

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 27.09.2021, 8:53

Scandal imens după meciul dintre FC Botoşani şi FCU Craiova 1948. Şeful moldovenilor, Valeriu Iftime, a lansat atacuri în rafale la adresaarbitrului Horaţiu Feşnic, dar nu l-a menajat nici pe antrenorul oltenilor, Adrian Mutu. Reclamă un penalty neacordat pentru echipa lui, dar şi faptul că oaspeţii au jucat defensiv tot meciul.

FC Botoșani - FC U Craiova 1948

Hepta

Valeriu Iftime a criticat vehement arbitrajul de la meciul FC Botoşani – FCU Craiova 1948. Brigada condusă de către Horaşiu Feşnic l-a scos din sărite pe şeful moldovenilor. Acesta a fost extrem de vehement după ce în minutul 72 arbitrul nu a dat penalty la duelul dintre Bradley Diallo şi Mihai Roman. Diallo a respins mingea, apoi l-a lovit cu gheata în cap pe jucătorul gazdelor.

Adrian Mutu, făcut praf de Valeriu Iftime

Valeriu Iftime nu a avut milă de arbitru, dar nici de antrenorul oaspeţilor, Adrian Mutu. Iftime e foarte supărat pentru că oltenii au venit în Moldova cu o tactică defensivă. „O echipă nu a făcut nimic un meci întreg. Să nu încerci tu să joci deloc fotbal… Îmi pare rău pentru Adi Mutu, dar nu au avut nicio ocazie de gol, în afară de şutul ăla excepțional.

E complet nedrept, norocul nostru că am egalat. Daca luam și bătaie, chiar era ruşinea ruşinilor. Feşnic atât poate! Atât poate, atât face. E şi încrezut. La faza aia poate trebuia să îi spună și tușierul că a fost penalty. Acum nu mai contează. Eu când îi văd pe Feşnic şi pe cei din categoria lui, văd o întâmplare. Fotbalul nu e făcut pentru ei, ci pentru cei care stiu să facă fotbal. Feşnic e un nimeni în arbitraj, care face şi el ce poate.

Până nu vine VAR e greu de comentat şi nu are rost. Tuşierul trebuia să spună ceva. Poate el nu a văzut. Un arbitraj prostesc, atât a văzut la faza aia”, a spus Valeriu Iftime, potrivit telekomsport.ro.

FC Botoşani a egalat Craiova în ultimul minut

FC Botoşani – FCU Craiova 1948 s-a terminat 1-1. Oltenii au deschis scorul prin eurogolul lui Sidibe, dar au fost egalaţi în ultimul minut al jocului, după lovitura de cap a lui Dawa.

Gigi Becali
Fotbal intern • 21 oct., 10:55
Valeriu Iftime nu mai are răbdare cu Gigi Becali. Vrea banii care i se cuvin din transferul lui Olimpiu Moruțan la Galatasaray. „Încă n-am primit nimic!”
Valeriu Iftime, mesaj pentru Gigi Becali
Fotbal intern • 20 oct., 23:15
Valeriu Iftime l-a făcut praf pe „prietenul” Gigi Becali. „Este o crimă dacă face așa ceva!”. Ce l-a nemulțumit pe patronul lui FC Botoșani
Laurenţiu Reghecampf, despre posibila venire a lui Mutu la CFR Cluj
Fotbal intern • 20 oct., 19:16
Laurențiu Reghecampf vrea să se lupte la titlu cu nașul Adrian Mutu! Ce spune despre varianta ca „Briliantul” să-l înlocuiască pe Dan Petrescu la CFR Cluj

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Îți amintești de Elly și Cristian Șonea de la „Mireasă pentru fiul meu”? Cei doi au făcut un anunț important în urmă cu câteva ore
23:30 Barcelona – Real Madrid 1-2 | Conducerea catalanilor reacţionează după ce fanii l-au atacat pe Ronald Koeman. Tensiune maximă pe Camp Nou. „Condamnăm public actele violente” 23:23 Dinamo Kiev nu are adversar în Ucraina! Echipa lui Mircea Lucescu a obținut o nouă victorie și își continuă seria de invincibilitate 22:39 Dennis Man și Valentin Mihăilă, puși la zid de italieni după Reggina – Parma 2-1: „Nervos și egoist, deci e inutil!” / „Doar șutează, asta e tot!” 22:24 Seară neagră pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK a luat două goluri în 9 minute şi a pierdut derby-ul cu Olympiakos. Alex Mitriţă a jucat doar 19 minute 21:45 Manchester United – Liverpool 0-5 | Ole Gunnar Solskjaer, „băgat în depresie” de umilința fără precedent de pe Old Trafford: „Cea mai neagră zi!” Ce spune despre viitorul său 21:40 Manchester United – Liverpool 0-5. Căpitanul diavolilor rupe tăcerea după eșecul dureros. ”Vreau să le cer scuze fanilor. Fiecare trebuie să se uite în oglindă” 21:30 VIDEOBarcelona – Real Madrid 1-2. Momente incredibile după meci. Fanii au lovit cu pumnii în mașina lui Ronald Koeman 21:30 Unde ar putea pleca Mirel Rădoi! Destinaţie surpriză pentru selecţionerul României: „Banii sunt magnetici, are carte de vizită” 21:18 Manchester United – Liverpool 0-5 | Moment incredibil în Anglia! Fanii „diavolilor roșii” nu au mai suportat umilința și au plecat de pe Old Trafford la pauză 21:02 Barcelona – Real Madrid 1-2 | Carlo Ancelotti a dat lovitura pe Camp Nou! Record doborât după 56 de ani: „Am arătat că suntem puternici”