Închide meniul

Scandal imens la Dinamo! Mircea Rednic şi-a ieşit din minţi: “Un papagal care minte”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 octombrie 2021, 14:03

Comentarii
Scandal imens la Dinamo! Mircea Rednic şi-a ieşit din minţi: Un papagal care minte

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Un nou episod în scandalul comisioanelor la Dinamo. Florin Prunea l-a făcut praf pe Mircea Rednic. Fostul portar a spus, în urmă cu două zile, că omul de afaceri Marian Iuhasz se ocupă acum de plata comisioanelor la Dinamo și că Luana Rednic, impresar și fiica antrenorului Mircea Rednic obișnuia să încaseze sume uriașe de pe urma transferurilor efectuate de Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Scandal imens la Dinamo

„Se spune că la Dinamo nu se plătesc comisioane, ba se plătesc! Este o singură persoană, un investitor privat care achită (n.r. – Marian Iuhasz), nu cum era înainte, de 10.000 – 15.000 de euro, cum a fost obișnuită Luana”, a acuzat Prunea.

Mircea Rednic nu a rămas dator şi i-a răspuns pe măsură lui Florin Prunea. Antrenorul vrea dovezi şi a spus că-l va da în judecată pe fostul portar. Chiar în Belgia, dacă în România nu i se va face dreptate.

„Prunea minte în privința comisioanelor. Nu știe, nu e informat bine. Ciupește, e un papagal, repetă același lucru. Vorbește de 10, 12, 15.000 euro. Înseamnă că nu a trecut pe la club, deși a fost președinte. Putea să treacă pe la contabilitate, să vadă ce comisioane s-au dat, cine le-a luat.

Văd că nimeni nu îi cere dovezi. Dacă el vine cu o hârtie și demonstrează că fiica mea a luat 10.000 euro, eu vă spun acum că îi dau 100.000. Băi Prunea, ai posibilitatea de a câștiga niște bani, mai ales că în ultima perioadă nu i-ai câștigat pe muncă. 150.000 de euro îi dau! Să vină cu dovezi că fiica mea a luat banii ăștia cât am fost eu la Dinamo.

Reclamă
Reclamă

Mircea Rednic îl va da în judecată pe Florin Prunea

Putem vorbi despre oricine, despre orice, și nu există justiție? Atunci ies și eu și vorbesc de președinte! Îl tot băgați în seamă, nu vedeți că spune numai prostii?

Procesul cu el? Eu n-am văzut niciodată proces în care să nu audiezi martori, să-l decizi în urma unor articole! Sigur, am făcut recurs, și vom merge. Am bani, am timp, merg până mi se face dreptate. Sunt și cetățean belgian, dacă nu, îl dau în judecată și în Belgia! Nu poți să îi acuzi pe unii și pe alții fără dovezi. Domnule Prunea, vino cu hârtii, că ai fost președinte la Dinamo. Rednic a dat bani să luăm licența, dar tot el căpușează.

Îmi apăr imaginea. Nu e normal, dacă justiția nu o face, atunci o fac eu. Ce mai vreți mai mult? Vino, Prunea, și ia banii! Vreau să închei subiectul, Rednic și Luana nu au nevoie de comisioane”, l-a făcut praf Mircea Rednic pe Florin Prunea, în cadrul unei conferințe de presă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:17 10 iul.
Mihai Stoica i-a dat dreptate lui Gigi Becali, după debutul FCSB-ului din Champions League. Jucătorii criticaţi: “E inadmisibil”
23:00 10 iul.
VIDEOBernadette Szocs şi Eliza Samara au ratat calificarea în semifinalele de la United States Smash, live în AntenaPLAY
22:58 10 iul.
“Am primit o ofertă uriașă” Neluțu Varga, aproape să dea lovitura cu transferul lui Louis Munteanu
22:24 10 iul.
Dan Petrescu, reacţie categorică după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Aştept mai mult de la echipă”. Ce a spus despre Louis Munteanu
22:21 10 iul.
Ilie Dumitrescu s-a convins după Paksi – CFR Cluj 0-0! Ce crede că se va întâmpla la retur
22:04 10 iul.
Mario Camora, prima reacție după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Am dominat toată partida!”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali l-a descris într-un singur cuvânt pe Dennis Politic după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1: “Fiecare cu părerea lui” 3 Câţi bani încasează FCSB dacă trece de Inter d’Escaldes în preliminariile UCL? Suma: cota lui Vali Creţu 4 Satul cu 575 de locuitori și echipă în cupele europene: au mai multe oi decât oameni! 5 De ce a fost demis Christian Horner? Analiza lui Adrian Georgescu 6 “Nu se poate” Vali Crețu, avertizat de Mihai Stoica după 3-1 cu Inter d’Escaldes: “Toate au o limită”
Citește și