Închide meniul

Scene halucinante în amicalul lui Dinamo! Vali Lazăr a aruncat cu două perechi de chiloți spre banca „câinilor”: „Să-i dați lui Mister în cantonament!”. Dialog incredibil cu Ovidiu Burcă: “Ești slab!/Psihologule!”

Sebastian Cristian Publicat: 21 ianuarie 2023, 14:35

Comentarii
Scene halucinante în amicalul lui Dinamo! Vali Lazăr a aruncat cu două perechi de chiloți spre banca câinilor”: Să-i dați lui Mister în cantonament!”. Dialog incredibil cu Ovidiu Burcă: Ești slab!/Psihologule!

Vali Lazăr și Ovidiu Burcă / Colaj Hepta

Scene halucinante în amicalul lui Dinamo! Vali Lazăr a aruncat cu două perechi de chiloți spre banca lui Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Formația din Ștefan cel Mare a disputat la Buftea un amical cu CS Păulești, formație din Liga 3, scor 0-0.

Scene halucinante în amicalul lui Dinamo! Vali Lazăr a aruncat cu două perechi de chiloți spre banca lui Dinamo

Valentin Lazăr, actualemente jucător la CS Păulești, a oferit niște momente cum rar se văd pe terenul de fotbal. După ce a plecat cu scandal de la Dinamo în toamnă, fotbalistul a ținut să-i reproșeze mai multe aspecte lui Ovidiu Burcă, antrenorul dinamoviștilor.

În prima repriză a amicalului, mijlocașul a evoluat pe partea băncilor de rezervă, având „meci” cu tehnicianul.

După mai multe replici în contradictoriu, Vali Lazăr a scos de la jambiere două perechi de chiloți, una roz și una mov, pe care le-a aruncat spre banca dinamovistă, anunță Playsport.ro.

Reclamă
Reclamă

„Luați! Să-i dați lui Mister în cantonament”, a strigat ulterior Vali Lazăr către banca lui Dinamo.

Vali Lazăr, scene uluitoare în amicalul Dinamo - CS Păulești
Vali Lazăr, scene uluitoare în amicalul Dinamo – CS Păulești / playsport.ro.

Scandalul a continuat apoi între Lazăr și Burcă, ambii aruncându-și vorbe dure.

  • „Să țipi mai tare, înjură, să te aud. Să-mi dai prima de 50 lei de la Târgu Jiu”, i-a strigat Vali Lazăr lui Ovidiu Burcă.
  • „Ești slab, ești foarte slab!”, a replicat antrenorul lui Dinamo.
  • „Psihologule!”, a încheiat Vali Lazăr dialogul.

Conflictul dintre cei doi „rivali” a plecat după meciul pe care Dinamo l-a disputat la Târgu Jiu, în Cupa României.

Reclamă

Mijlocașul a fost lăsat pe bancă tot meciul atunci, ulterior urmând un scandal de proporții în vestiar. Ba mai mult, vorbele grele au continuat și la întoarcerea în București, în autocar. Ca urmare a acelui episod, mijlocașului i-a fost reziliat contractul.

Jucător dat afară de Dinamo, reacție șocantă: „La început aveam 20 de milioane salariu, voiam doar să comunice cineva cu mine”

Jucător dat afară de Dinamo, reacție șocantă. Ștefan Fara, portar în vârsta de 21 de ani, a prezentat motivele pentru care jucătorii lui Dinamo au refuzat să se antreneze.

Fara afirmă că nimeni din conducere nu a stat de vorbă cu ei, acesta fiind principalala cauză a nemulțumirii sale.

„Marți seara am vorbit cu domnul Iacob și ne-a spus că vine vineri sigur și ne spune ceva concret. Vineri nu a venit, dar nici sâmbătă. I-am transmis domnului Burcă că noi nu ieșim la antrenamente până nu avem niște răspunsuri. Apoi a venit și domnul Elias și a spus că nu înțelege de ce suntem așa agitați. Nu a fost nicio grevă. Nu ne-am antrenat pentru că nu a venit nimeni să stea de vorbă cu noi. A fost o decizie comună, ceva colectiv, n-a forțat nimeni pe nimeni.

La inceput aveam 20 milioane salariu la Dinamo, 400 de euro. Pentru reziliere am vorbit cu domnul Iacob și cu persoane de la firma care se ocupă de insolvență. Nu ni s-a spus de ce trebuie să reziliem, dar nici nu am cerut explicații. Mai aveam contract până în 2025”, a declarat Ștefan Fara pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28
Genoa, învinsă clar de Roma. Nicolae Stanciu a privit de pe bancă repriza umilitoare pentru echipa lui Dan Şucu!
23:59 29 dec.
Preparatorul fizic şi antrenorul personal al lui Anthony Joshua au murit în accidentul în care boxerul a fost rănit!
23:59 29 dec.
VIDEOPorto – AVS 2-0. “Dublă” a lui Samu Aghehowa. Liderul din Liga Portugal încheie anul cu o victorie
23:39 29 dec.
EXCLUSIV“Încă nu l-am văzut pe patron” Daniel Pancu a făcut o dezvăluire surprinzătoare şi a dat verdictul despre 2025!
23:13 29 dec.
Real Madrid a intrat în cursa pentru jucătorul de 55 de milioane de euro dorit de Barcelona
22:27 29 dec.
VideoJurnal Antena Sport | La Sovata a început şi pentru Marius Niculae “armata”
1 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 2 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 3 FotoCe a făcut Anthony Joshua înainte de accidentul teribil în care a fost rănit, iar alte două persoane au murit! 4 VIDEO & FOTOPrimele imagini cu Anthony Joshua după accidentul în care a fost implicat. Starea boxerului 5 Pleacă de la Universitatea Craiova! “Bombă” la clubul din Bănie la final de 2025 6 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1!
Citește și