Scene inimaginabile la Dinamo! Pablo Cortacero s-a jurat pe copiii săi că vine cu banii, într-un dialog cu unul dintre jucători. Ce s-a întâmplat după aceea

Antena Sport Publicat: 18 ianuarie 2021, 14:54

Comentarii
Scene inimaginabile la Dinamo! Pablo Cortacero s-a jurat pe copiii săi că vine cu banii, într-un dialog cu unul dintre jucători. Ce s-a întâmplat după aceea

Pablo Cortacero

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Înainte să ia decizia de a plecat de la Dinamo, Osorioa notificat clubul că are mai multe oferte. Imediat, acesta a fost sunat de Pablo Cortacero. Acesta ar fi vrut să rămână la echipă, însă, a luat decizia să plece după ce a văzut că nu îi intră banii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În discuţia avută cu investitorul spaniol, Osorio a fost martorul unui episod incredibil. Pentru a-l convinge de veridicitatea vorbelor sale, Pablo Cortacero s-ar fi jurat pe copiii săi, scrie Prosport. Mai mult, Cortacero i-a garantat că se va ocupa personal de tranzacţie. Osorio l-a crezut, însă nici până în ziua de azi nu a mai primit vreun semn de la Cortacero. 

Mejias Osorio a semnat săptămâna trecută cu turcii de la Ankaraspor, echipă din liga a doua. 

Cine este Mejias Osorio, fostul portar al lui Dinamo

Tomas a fost descoperit la Real Madrid Castilla şi a evoluat chiar şi la echipa mare, într-un meci din La Liga. În 2011, a intrat pe finalul partidei cu Getafe, în care Cristiano Ronaldo a reuşit un hat-trick.

În urmă cu două sezoane a evoluat pentru Omonia Nicosia şi a fost titular în 27 de partide. A fost răscumpărat cu 500.000 de euro, dar de atunci nu a mai jucat decât în Cupa Angliei.

Reclamă
Reclamă

Portarul mai avea contract cu Boro până în vara lui 2021, dar i-a anunţat pe conducătorii clubului că vrea să plece.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34

S-a calificat în finala Roland Garros, dar nu s-a putut bucura: „Mi-a venit să plâng. Nu mă așteptam deloc”

23:16

Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB

23:14

„Ne-am înțeles”. Giuseppe Marotta, anunț de ultim moment despre viitorul lui Cristi Chivu la Inter

22:43

Panică la naționala Germaniei! S-a accidentat grav și poate rata Cupa Mondială: „Arată rău”

22:40

Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția”

22:14

Jucătorul Țării Galilor a remarcat un „tricolor”, înaintea amicalului cu România: „A arătat că are calitate”

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 3 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 Florentin Petre și-a decis viitorul după despărțirea lui Zeljko Kopic de Dinamo 6 EXCLUSIVAntrenorul din Liga 1 care e deschis la discuții cu Dinamo după plecarea lui Zeljko Kopic
Citește și