Se cer schimbări urgente la Dinamo! Venirea lui Mircea Rednic, soluţia salvatoare: “Este nevoie de cineva care cunoaşte clubul”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 28 septembrie 2021, 18:11

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Câinii” trăiesc periculos. După Universitatea Craiova – Dinamo 5-0, dinamoviştii au ajuns la 8 înfrângeri din 10 meciuri în Liga I şi sunt abia pe locul 15 al clasamentului. Ionel Dănciulescu, fostă glorie a câinilor nu vede cu ochi buni situaţia. Spune că s-a ajuns aici datorită lotului subţire.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Se cer schimbări urgente la Dinamo

Ionel Dănciulescu spune că tinerii de la Dinamo nu pot crește din punct de vedere sportiv dacă pierd pe bandă rulantă. “A fost o seară neagră! Au mai fost înfrângeri dure, eu am trăit acel 1-6 de la Astra. A fost o pată neagră pentru Dinamo și o seară de coșmar pentru mine. Ca jucător, eu am trăit acel eșec cu Unirea Urziceni, după care am pierdut campionatul. În acel final de sezon am pierdut categoric și la Pitești, scor 2-5.

Aceste umilințe pe care Dinamo le-a suferit, cu FCSB și Universitatea Craiova, au fost mai rușinoase decât acel 4-5 cu Foresta.

Cu părere de rău, se vede impactul cu Liga 1 pentru unii dintre jucători. Mulți au mai jucat până acum doar la Liga 3. Mulți tineri de la Dinamo se află de mai mult timp lângă echipă, dar au regresat. Aceasta este realitatea, nu-mi place să fiu dur cu jucătorii, dar așa văd lucrurile. La Dinamo este nevoie de un bun psiholog acum, meciul de aseară s-a terminat la eliminarea lui Giafer”, a spus Dănciulescu, anunţă digisport.ro.

Mircea Rednic, soluţia salvatoare pentru Dinamo

Mai mult, Ionel Dănciulescu spune că Dinamo are nevoie de un antrenor cu trecut important în Ştefan cel Mare pentru a spera la salvarea de la retrogradare. “Colceag este un antrenor bun, dar nu-l văd potrivit pentru a salva Dinamo acum. Este nevoie de cineva care cunoaște clubul.

Reclamă
Reclamă

Acești tineri de la Dinamo nu pot crește dacă merg din înfrângere în înfrângere, au nevoie și de lucruri pozitive. Jucătorii ar trebui să facă și ei mult mai mult pentru Dinamo, să nu piardă cu 6-0 cu FCSB!”, a spus Ionel Dănciulescu, conform sursei citate.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:22

Atletico Madrid, sfătuită să-l lase să plece pe Julian Alvarez: “La Barcelona s-ar potrivit spectaculos”

11:15

FotoA văzut ce au făcut partenerele jucătorilor de la Mondial și nu s-a abținut: „Știm cu cine sunteți măritate”

10:32

“Jucătorii negri nu pot face asta”. Derapaj rasist la TV. Un fost jucător de la Atletico Madrid, implicat

10:27

Kylian Mbappe i-a „certat” pe teren, în Franța – Irak. Imagini virale după furtuna care a întrerupt meciul

10:04

Mutarea verii în NBA! Giannis Antetokounmpo pleacă de la Milwaukee Bucks și semnează cu Miami Heat

10:02

La ce echipă este dorit Elias Charalambous, după ce l-a refuzat pe Gigi Becali: „Nu e exclus”

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 5 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și