Sepsi – FCSB 2-2 | Roş-albaştrii îşi pun toate speranţele în FC Botoşani! Darius Olaru: „Nu am meritat egalul. Am arătat ca o echipă slabă!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 17.05.2021, 0:32
Actualizat: 17.05.2021, 1:27

FCSB s-a încurcat cu Sepsi, scor 2-2, iar roş-albaştrii speră ca FC Botoşani să le întindă o mână de ajutor şi să o încurce pe CFR Cluj în meciul de marţi, care se joacă cu titlul pe masă.

Darius Olaru

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Sepsi şi FCSB au remizat la Sfântu Gheorghe, scor 2-2, iar CFR Cluj poate câştiga al patrulea titlu consecutiv, marţi, 18 mai, dacă o învinge pe FC Botoşani. Darius Olaru îşi pune toate speranţele în formaţia moldavă, care îi poate menţine pe roş-albaştrii în lupta pentru mult râvnitul trofeu.

Sepsi – FCSB 2-2 | Darius Olaru: „Am arătat ca o echipă slabă”

„Cred că nu am făcut un meci bun. Şi egalul pe care l-am făcut nu l-am meritat, jocul nostru nu a arătat deloc bine. Am arătat ca o echipă slabă din toate punctele de vedere. Acum nu mai stăm la mâna noastră, stăm la mâna Botoşaniului. Sperăm să îi încurce, vedem ce va fi.

Spun eu că campionatul nu s-a jucat în această seară. Am pierdut puncte destul de uşor, am pierdut puncte multe şi în sezonul regulat… asta e, nu cred că am pierdut aici campionatul. Ne pare rău că nu am reuşit să ducem lupta măcar până în ultima etapă. Să sperăm că poate Botoşaniul vor ajuta şi vom rămâne la mâna noastră dacă ne câştigăm meciul cu Craiova”, a declarat Darius Olaru după Sepsi – FCSB 2-2.

Sepsi – FCSB 2-2 | Meci nebun la Sfântu Gheorghe! Florin Tănase a egalat în prelungiri. Roş-albaştrii mai au nevoie de o minune ca să câştige titlul

Meci nebun la Sfântu Gheorghe! Roş-albaştrii au egalat în ultimele minute. Toate cele patru goluri au fost marcate în repriza secundă. Claudiu Petrila a deschis scorul, în minutul 69, iar Dumiter a majorat avantajul covăsnenilor după doar 2 minute. Alexandru Buziuc a marcat golul de 2-1, iar Florin Tănase şi-a salvat echipa în minutele de prelungire.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne la 3 puncte în spatele liderului CFR Cluj, care poate câştiga titlul marţi, 18 mai, dacă câştigă cu FC Botoşani. De cealaltă parte, Sepsi a urcat pe podium în play-off, cu 37 de puncte.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Gigi Becali
Fotbal intern • 13:18
Decizie finală luată de Gigi Becali: ”Am ieșit din viața publică!” Cine este noul șef de la FCSB
Edi Iordănescu, declaraţii de luptă după FCSB - Dinamo 6-0
Fotbal intern • 9:31
Se vede mâna lui Edi Iordănescu! FCSB, schimbare radicală de la venirea tehnicianului! Medie impresionantă de goluri, pe meci, reușită de echipă lui Gigi Becali
Gigi Becali a pierdut o avere și a ajuns să se împrumute
Diverse • 26 sept., 16:27
Gigi Becali, dat de gol! Cum păcătuia omul de afaceri în trecut. Dezvăluirile care îl fac de ruşine
Unde se poartă masca în București. O eroare din cauza unei virgule a produs confuzie. Lista a fost actualizată
1
Foto „Îmi vei mulţumi mai târziu!” Emma Răducanu, sfătuită să îi ia antrenor pe Darren Cahill: „E omul potrivit”
14:45 Reacţia Simonei Halep când a auzit despre posibila colaborare dintre Emma Răducanu şi Darren Cahill. Simo a dezvăluit ce urmează pentru Darren 14:40 EXCLUSIV AS.ro LIVEShakib Haroun a dat Maroc pe România! ”The Dragon Boy” ar vrea să-și dea copilul la kickbox! Reacția fostei soții 14:06 Ianis Hagi, aproape de transferul carierei! Anunţul de utimă oră în privinţa românului: „Negocierile sunt foarte avansate” 14:04 Simona Halep a anunţat numele noului antrenor, chiar de ziua ei! „Avem o echipă completă. Cu el plec la următoarele turnee” 13:51 O nouă lovitură pentru „câini”! A mai pierdut un jucător înainte de Universitatea Craiova – Dinamo. Nu a făcut deplasarea în Bănie 13:44 Destro a dat gol c-o sticlă în mână! 13:18 Decizie finală luată de Gigi Becali: ”Am ieșit din viața publică!” Cine este noul șef de la FCSB 12:51 Leo Messi, prima mişcare spectaculoasă la Paris! Argentinianul s-a mutat într-o vilă de lux. Chiria enormă pe care o plăteşte 12:16 Laurenţiu Reghecampf a dat lovitura! Super-fotbalistul care a ajuns în Bănie. Achiziţie spectaculoasă înainte de Universitatea Craiova – Dinamo 12:00 Victorie cu scandal pentru Răzvan Lucescu în Grecia! Scene reprobabile după victoria cu AEK: „A fost ofsaid acum?”