Sepsi – Universitatea Craiova 3-1 | Oltenii tremură pentru play-off! Echipa lui Reghecampf, răpusă de Achahbar. Scandal de arbitraj la Sfântu Gheorghe

Dragoș Vasile Publicat: 28 ianuarie 2022, 21:50

Sepsi - Universitatea Craiova 3-1

Hepta

• Sepsi – Universitatea Craiova 3-1
  • Oltenii tremură pentru play-off

Oltenii au încasat gol în minutul 1, după ce Luckassen a deschis scorul cu un șut la colțul lung. Elvir Koljic a restabilit egalitatea, după doar 7 minute de la reușita covăsnenilor. Atacantul a împins mingea cu mână în poartă, iar covăsnenii au răbufnit la adresa arbitrului Iulian Călin.

În repriza secundă, Anass Achahbar a reușit ”dubla” în doar 8 minute și a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova rămâne pe locul 5, cu 35 de puncte. De partea cealaltă, Sepsi a urcat pe locul 9, cu 29 de puncte.

Sepsi – Universitatea Craiova 3-1

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 3-1. Fluier final la Sfântu Gheorghe.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 3-1. Anass Achahbar reușește ”dubla”, după ce l-a învins pe Pigliacelli cu un șut perfect.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 2-1. Anass Achahbar a marcat pentru gazde.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 1-1. Andrei Ivan a marcat pentru 2-1, dar reușita a fost anulată.

Update: Sepsi – Universitatea Craiova 1-1. Elvir Koljic a restabilit egalitatea, după doar 7 minute de la reușita covăsnenilor. Atacantul a împins mingea cu mână în poartă.

Update: Sepsi – Universitatea Craiova 1-0. Luckassen a deschis scorul în minutul 1 cu un șut la colțul lung.

Update: A început meciul!

Echipele de start pentru confruntarea de la Sfântu Gheorghe:

• Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Tincu, B. Mitrea, R. Ispas – Eder, Ashkovski, Aganovic – Achahbar, Luckassen, M. Ștefănescu
  • Antrenor: Cristiano Bergodi
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, M. Constantin, Bancu – Screciu, A. Crețu – Gustavo, Vînă, A. Ivan – Koljic.
  • Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Sepsi vine după eșecul cu FC Botoșani, scor 0-1, însă echipa lui Cristiano Bergodi este cu gândul la play-off.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova a început 2022 cu un succes, scor 1-0 cu Rapid. Oltenii lui Laurențiu Reghecampf au întrerupt seria de 7 meciuri consecutive fără victorie.

Laurenţiu Reghecampf, mesaj pentru Mihai Rotaru: „Știu ce ne trebuie!”

Laurențiu Reghecampf a transmis un mesaj clar pentru conducerea Universității Craiova. Vrea noi achiziţii pentru îndeplinirea obiectivelor din acest sezon.

„Am o discuţie cu Marian Copilu, cu domnul Rotaru, ştiu ce ne trebuie. Avem unele probleme în lot. Avem ceva probleme şi sper să ne întărim unde avem nevoie”, spune Reghe.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova - Rapid
Liga 1 • 28 mart., 14:24
Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu
Adrian Mititelu: "Mitriţă e cel mai bun fotbalist român"!
Liga 1 • 21 mart., 21:43
Adrian Mititelu: „Mitriţă e cel mai bun fotbalist român”! Mesaj direct pentru Mihai Rotaru: „Dacă are bani, de ce nu?”
"Mai poate ajunge Alex Mitriţă la EURO 2024?" Edi Iordănescu a răspuns fără să stea pe gânduri: "Trenul e în mers"
AntenaPLAY • 21 mart., 16:05
„Mai poate ajunge Alex Mitriţă la EURO 2024?” Edi Iordănescu a răspuns fără să stea pe gânduri: „Trenul e în mers”
"Poate Universitatea Craiova să câştige titlul?" Răspunsul dat imediat de Valentin Mihăilă
Liga 1 • 20 mart., 13:27
„Poate Universitatea Craiova să câştige titlul?” Răspunsul dat imediat de Valentin Mihăilă