Sepsi – Universitatea Craiova 3-1 | Oltenii tremură pentru play-off! Echipa lui Reghecampf, răpusă de Achahbar. Scandal de arbitraj la Sfântu Gheorghe

Dragoș Vasile Publicat: 28 ianuarie 2022, 21:50

Sepsi - Universitatea Craiova 3-1

Hepta

Oltenii au încasat gol în minutul 1, după ce Luckassen a deschis scorul cu un șut la colțul lung. Elvir Koljic a restabilit egalitatea, după doar 7 minute de la reușita covăsnenilor. Atacantul a împins mingea cu mână în poartă, iar covăsnenii au răbufnit la adresa arbitrului Iulian Călin.

În repriza secundă, Anass Achahbar a reușit ”dubla” în doar 8 minute și a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova rămâne pe locul 5, cu 35 de puncte. De partea cealaltă, Sepsi a urcat pe locul 9, cu 29 de puncte.

Sepsi – Universitatea Craiova 3-1

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 3-1. Fluier final la Sfântu Gheorghe.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 3-1. Anass Achahbar reușește ”dubla”, după ce l-a învins pe Pigliacelli cu un șut perfect.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 2-1. Anass Achahbar a marcat pentru gazde.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 1-1. Andrei Ivan a marcat pentru 2-1, dar reușita a fost anulată.

Update: Sepsi – Universitatea Craiova 1-1. Elvir Koljic a restabilit egalitatea, după doar 7 minute de la reușita covăsnenilor. Atacantul a împins mingea cu mână în poartă.

Update: Sepsi – Universitatea Craiova 1-0. Luckassen a deschis scorul în minutul 1 cu un șut la colțul lung.

Update: A început meciul!

Echipele de start pentru confruntarea de la Sfântu Gheorghe:

• Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Tincu, B. Mitrea, R. Ispas – Eder, Ashkovski, Aganovic – Achahbar, Luckassen, M. Ștefănescu
  • Antrenor: Cristiano Bergodi
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, M. Constantin, Bancu – Screciu, A. Crețu – Gustavo, Vînă, A. Ivan – Koljic.
  • Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Sepsi vine după eșecul cu FC Botoșani, scor 0-1, însă echipa lui Cristiano Bergodi este cu gândul la play-off.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova a început 2022 cu un succes, scor 1-0 cu Rapid. Oltenii lui Laurențiu Reghecampf au întrerupt seria de 7 meciuri consecutive fără victorie.

Laurenţiu Reghecampf, mesaj pentru Mihai Rotaru: „Știu ce ne trebuie!”

Laurențiu Reghecampf a transmis un mesaj clar pentru conducerea Universității Craiova. Vrea noi achiziţii pentru îndeplinirea obiectivelor din acest sezon.

„Am o discuţie cu Marian Copilu, cu domnul Rotaru, ştiu ce ne trebuie. Avem unele probleme în lot. Avem ceva probleme şi sper să ne întărim unde avem nevoie”, spune Reghe.

• Sepsi – Universitatea Craiova 3-1
  • Oltenii tremură pentru play-off

23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90