Silviu Lung a rămas liber de contract! Este dorit de granzii din Turcia şi a anunţat unde vrea să-şi continue cariera

Silviu Corneanu Publicat: 30 iulie 2020, 19:50 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Comentarii
Silviu Lung a rămas liber de contract! Este dorit de granzii din Turcia şi a anunţat unde vrea să-şi continue cariera

Silviu Lung junior este liber de contract

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Lung junior nu exclude nici varianta de a continua la Kayserispor şi are un mesaj clar pentru conducerea fostei sale echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Silviu Lung: "Să vedem acum cât mă iubesc cei de la Kayseri"

"Cu siguranţă vreau să continui în Turcia. Contractul cu Kayseri s-a terminat, dar să vedem acum care o să fie oferta de prelungire. Sunt discuţii şi cu alte cluburi. 

Acum să vedem cât de mult mă iubesc cei de la Kayseri, le aştept oferta de prelungire. Momentan sunt discuţii, nu pot să spun. E foarte greu să pleci dintr-un loc în care eşti iubit şi apreciat.

Şi Galata şi Besiktaş, pentru mine sunt la fel, nu am absolut nicio favorită. O să aleg ce e mai bine pentru mine şi familia mea. M-am obişnuit în Turcia, am învăţat limba, care e grea.

Acum am învăţat, pot să mă descurc, mi-ar fi greu să schimb iar ţara. Pentru mine, Turcia e ok, mi se potriveşte campionatul şi o să încerc să continui acolo", a declarat Silviu Lung junior.

Reclamă
Reclamă

Craiova, Astra şi Kayserispor sunt echipele pentru care a evoluat Silviu Lung junior în întreaga carieră.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
7:57

Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Farul 2-2: „Ce faci, mă? Te plimbi pe teren, nebunule”

0:23

OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!”

0:20

Marius Baciu, mesaj tranșant după un nou pas greșit: „La FCSB e mereu presiune! Dacă nu reziști…”

0:09

Gigi Becali i-a decis soarta lui Marius Baciu după FCSB – Farul 2-2: „E posibil să fie şi antrenorul”. Ce spune de Dan Petrescu

0:00

Becali, gata să-l vândă pe Birligea cu 5 milioane de euro! I-a găsit și un înlocuitor de la Mondial: „Vedem dacă pot să-l iau”

23:55 3 aug.

Sabău a explicat cum a ratat victoria cu FCSB după ce a avut 2-0: „Sunt supărat!”

1 „Mizerie în baie, păr pe chiuvetă…” Simona Halep, implicată într-un imens scandal 2 Oficial. Meciul CFR Cluj – U Cluj a fost amânat. Când a fost reprogramat de LPF 3 Oficial. FCSB a transferat un nou portar. Mutare surpriză făcută de Gigi Becali 4 VideoFCSB, aproape de un nou transfer important! Jucătorul e la București și Becali îl așteaptă la negocieri 5 Jovo Lukic pleacă de la U Cluj pentru o sumă record! 6 VideoJurnal Antena Sport | Oltenii visează la grupe
Citește și