Închide meniul

Spaniolii de la AS anunţă numirea celui mai tânăr antrenor din Liga 1. "A semnat. Va fi prezentat luni!"

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 14 iunie 2020, 13:39
Actualizat: 12 mai 2021, 11:24

Hermannstadt i-a găsit repede înlocuitor lui Vasile Miriuţă. La Sibiu vine spaniolul Ruben Albes, care devine astfel cel mai tânăr antrenor din Liga 1. Numirea ibericului de 35 de ani a avut un impact important în ţara lui natală.

Reclamă
Spaniolii de la AS anunţă numirea celui mai tânăr antrenor din Liga 1. "A semnat. Va fi prezentat luni!"

Twitter ElDesmarque Valladolid

Jurnaliştii de la AS i-au făcut o prezentare tehnicianului care a mai stat, în trecut, pe banca lui Valladolid, Celta Vigo şi UCAM Murcia. Aceştia au dezvăluit că a semnat un contract valabil până la finalul sezonului viitor.

Reclamă

Ruben Albes, noul antrenor al lui Hermannstadt

Ivan Cabezudo va fi secundul lui Ruben Albes, iar Toni Madragal va fi noul preparator fizic al echipei. Are ca obiectiv salvarea de la retrogradare a lui Hermannstadt.

"Am avut variante de antrenori români, italiani şi spanioli, dar Anamaria Prodan l-a ales pe Ruben şi pe staff-ul lui. Ideile lui se potrivesc foarte bine cu echipa noastră", a declarat Claudiu Rotar, membru în Consiliul Director al lui Hermannstadt, pentru jurnaliştii de la AS.

Spaniolii nu au trecut cu vederea nici problemele financiare cu care s-a confruntat echipa care este neînvinsă în playout. "Au fost datorii de un milion de euro, care s-au acoperit de îndată ce Anamaria Prodan a preluat clubul", au dezvăluit jurnaliştii de la AS.

Reclamă
facebook whatsapp LinkedIn twitter email
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Ultimele știri
22:49 Pe ce sumă ar urma să fie transferat Radu Drăguşin de la Genoa! Trupa din Serie B i-a stabilit preţul românului 22:35 Rapid – Farul Constanţa! Echipa lui Gică Hagi a avut două bare într-un singur minut! Asediu total la poarta lui Horaţiu Moldovan 22:12 FotoAtmosferă de senzaţie la derby-ul Rapid – Farul! Fanii giuleşteni fac spectacol în tribune 22:04 Mihai Stoica a anunţat că Octavian Popescu nu va juca cu Sepsi: „E o entorsă, dar una ușoară! Sunt şanse să revină cu CFR Cluj” 21:53 Jurgen Klopp a fost rănit, după Manchester City – Liverpool 4-1! Suprterii „cetăţenilor” au atacat autocarul rivalei 21:45 Mihai Stoica susţine că Elias Charalabous chiar va fi antrenor principal la FCSB: „El va decide tot şi va face schimbările! Hai să facem un pariu!” 21:10 Ionuţ Radu, un nou meci perfect la Auxerre! Echipa portarului român a ieşit din zona retrogradabilă din Franţa 21:04 VIDEORonaldo Deaconu, gol superb pentru Korona Kielce. Românul a fost decisiv 20:39 FotoLorena Balaci, moment înfiorător pe un stadion din România: „Mori, mă! Îmi venea să o strâng de gât” 20:11 Gregor Kobel, gafă uluitoare în Bayern Munchen – Borussia Dortmund! Dayot Upamecano şi-a trecut în cont un gol de la 60 de metri
Pe același subiect
Dragoş Nedelcu a marcat în Rapid - Farul
Liga 1 • 23:35
Rapid – Farul 1-1. Hagi rămâne neînvins în faţa lui Mutu. Dragoş Nedelcu a reuşit o „bijuterie” de gol, Funsho a marcat pentru prima dată pentru Rapid
Jayson Papeau este convins că Adi Mutu este cel mai bun fotbalist român
Fotbal intern • 15:44
Jayson Papeau, convins că Adi Mutu este cel mai bun fotbalist român: „Nu auzisem de Gică Hagi”
Elias Charalambous a oferit prima reacție după ce a semnat cu FCSB
Liga 1 • 31 mart., 18:01
Elias Charalambous, prima reacție după ce a semnat cu FCSB: „Să primesc o ofertă de la acest club a fost ceva extraordinar”
Știri
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Roxana Blenche şi surorile Odagiu au preparat ”Banofee pie”
Închide căutarea