Închide meniul

Spaniolii sunt istorie! Dinamo, aproape să fie cumpărată de turci. Negocieri de ultimă oră cu Negoiță

Antena Sport Publicat: 26 iunie 2020, 8:12 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:59

Comentarii
Spaniolii sunt istorie! Dinamo, aproape să fie cumpărată de turci. Negocieri de ultimă oră cu Negoiță

Spaniolii sunt istorie! Dinamo, aproape să fie cumpărată de turcia. Negocieri de ultimă oră cu Negoiță

Ionuț Negoiță a negociat cu reprezentanții lui Melero Merin, care însă au virat doar 100.000 de euro din cei 5000.000 de euro promiși. Negocieri se pare că au picat, iar acum este rândul unui fond de investiții din Turcia, care vor să cumpere Dinamo, anunță ProSport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Turcii vor să cumpere Dinamo de la Ionuț Negoiță

Din fondul de investiții turc face parte și Erk Toros, fost secretar general Ligii Profesioniste de Fotbal din Turcia în perioada 2002-2005. Totodată, aceasta a lucrat și ca manager general la clubul Ankaragucu între 1999 și 2009.

Reprezentanții DDB au renunțat în a mai crede povestea cu spaniolii lui Juan Melero Merin, astfel că au început discuțiile cu fondul de investiții Two Zero Ventures. Aceștia se ocupă cu investițiile din zona de sport, media și divertisment. Grupul lui Toros are un sistem dualist de management, board-ul superior fiind supervizat de management.

Sursa citată susține că turcii vor să preia tot pachetul de acțiuni al clubului din ”Ștefan cel Mare”. Negocierile sunt în desfășurare, iar turcii pot prelua Dinamo în săptămânile viitoare.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:41
FotoUEFA, aproape de Mongolia! Echipa extremă care va juca în cupele europene: un român a fost acolo, dar a spus „stop”
14:34
FotoAutocarul lui Sepsi, vandalizat! Scandal cu iz xenofob la Craiova! Reacţia clubului din Sfântu Gheorghe
14:18
Universitatea Craiova – Rapid, 20:30, LIVE TEXT. Oltenii încearcă să îi egaleze pe giuleşteni în clasament
13:55
EXCLUSIVEdi Iordănescu, pe lista scurtă pentru înlocuirea lui Patrick Vieira! Decizia conducerii clubului Genoa
13:48
Derapaj al lui Gigi Becali! Jucătorul care nu va mai ajunge la FCSB: “Au făcut pe șmecherii, pe jigodiile, acum la revedere”
13:30
LIVE SCOREVerona – Inter 1-1. Echipa lui Chivu, egalată după un eurogol al lui Zielinski! Gazdele au avut o bară
1 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 2 Miliardarul român, care a fost acţionar la Dinamo, a divorţat! A pierdut şi clubul de fotbal, acum şi soţia! 3 Gigi Becali a spus cine a fost omul meciului cu Universitatea Cluj: „Astea îl caracterizează” 4 Simona Halep, din nou în prim-plan mondial. Ce a făcut românca în prima zi, la Turneul Campioanelor de la Riad 5 U Cluj – FCSB 0-2. Campioana, victorie categorică în Ardeal! Darius Olaru, ”one-man show” 6 Gigi Becali, anunţ la miezul nopţii despre viitorul lui Denis Alibec
Citește și