Steaua a promovat în Liga 2! Lucrurile au scăpat de sub control în Ghencea: „Au sărit gardurile! Nu le-am dat voie!”

Dragoș Vasile Publicat: 30 mai 2021, 23:43

Comentarii
Steaua a promovat în Liga 2! Lucrurile au scăpat de sub control în Ghencea: „Au sărit gardurile! Nu le-am dat voie!

Ultraşi CSA Steaua

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Steaua a promovat în Liga 2, însă lucrurile au scăpat de sub control în Ghencea, unde fanii au petrecut pe noua arenă de 100 de milioane de euro. Oficialii CSA nu le-au permis accesul pe stadion suporterilor, însă aceştia au intrat pentru a se bucura alături de favoriţii lor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În timpul petrecerii de promovare, un oficial stelist a fost surprins în timp ce oferea explicaţii la telefon, cel mai probabil conducerii.

„Au sărit gardurile (n.r. fanii). Nu le-am dat voie pe stadion!”, a transmis oficialul Stelei, potrivit GSP.ro.

Ce le-au transmis jandarmii ultraşilor CSA Steaua

La scurt timp după ce fanii au intrat pe stadion pentru a se bucura, jandarmii le-au transmis acestora că trebuie să părăsească arena. Pentru ca mesajul să fie recepţionat, acesta s-a auzit la staţia de amplificare din Ghencea.

„Vă rugăm să părăsiți stadionul”, au fost anunţaţi ultraşii Stelei.

Reclamă
Reclamă
Fani CSA Steaua bucurie
Sursa: CSA Steaua București Facebook

Steaua a promovat în Liga 2! Ultraşii au declanşat fiesta în Ghencea. Ironii către Gigi Becali: „E doliu la palat”

Steaua a promovat în Liga 2, iar ultraşii au început petrecerea în Ghencea, la stadionul de 100 de milioane de euro.

Mii de suporteri au venit la arenă pentru a sărbători alături de favoriţii lor, care le-au adus o mare bucurie după ce au obţinut biletele pentru Liga 2. Aceştia au intrat pe stadion, unde „militarii” urmau să primească trofeul obţinut în urma promovării.

Ironii către Gigi Becali după promovarea Stelei în Liga 2

Fanii stelişti au afişat bannere la stadionul din Ghencea pentru favoriţii lor. Printre acestea se găsesc şi ironii la adresa lui Gigi Becali, patronul FCSB.

Reclamă
  • „Şampania curge, Ghencea vibrează
    Steaua promovează, nimic nu mai contează”
  • „Pentru noi nimic nu mai contează
    Steaua astăzi promovează”
  • „Am plecat la Afumaţi cu gândul la promovare
    Ne întoarcem în Ghencea cu chef de sărbătoare”
  • „Toţi banii din lume nu mai opresc beleaua
    E doliu la palat, azi promovează Steaua”, au transmis fanii stelişti.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Cristi Chivu să îşi apere trofeele câştigate cu Inter în sezonul precedent?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:26

Veste proastă pentru Marius Şumudică! Jucătorul pe care îl voia la CFR Cluj nu vine la formaţia din Gruia

22:02

„Când FCSB nu primeşte, se vorbeşte trei săptămâni”. Victor Angelescu a „luat foc” şi a criticat arbitrajul

21:55

VIDEOAndreea Dragoman – Eliza Samara 2-3, în AntenaPLAY. Duel „nebun” între românce la Europe Smash – Sweden 2026

21:50

Vlad Mihalache a stabilit al doilea record naţional într-o singură zi, dar a ratat calificarea în finală la Europene

21:28

LIVE TEXTSepsi – FCSB 0-0, ACUM. Ocazii mari la ambele porţi

21:18

Fotbalistul care a dat gol FCSB-ului, transfer uriaş: „Nu l-am vinde sub 5.000.000 de euro. Mai bun decât Bîrligea”

1 Lacrimi la antrenamentul Barcelonei! Un jucător s-a accidentat grav și poate lipsi un an de pe gazon 2 VIDEONota primită de Darius Olaru după golul senzaţional reuşit în Belgia: „E imposibil aşa ceva” 3 Ofertă de 115 milioane de euro pentru Real Madrid. Jose Mourinho ar putea rămâne fără un star 4 EXCLUSIVDinamo a început negocierile cu jucătorul care a impresionat pe toată lumea! 5 „Te ascundem în pădure, vagabondule!”. Derapaj la adresa lui Ilie Bolojan 6 O nouă lovitură! Trabzonspor a bătut palma cu fostul coleg al lui Mohamed Salah de la Liverpool
Citește și