Închide meniul

Ştefan Baiaram a scris istorie pentru Craiova! L-a depăşit pe Octavian Popescu şi a devenit cel mai tânăr marcator din actualul sezon al Ligii 1

Dragoș Vasile Publicat: 6 martie 2021, 14:17 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Ştefan Baiaram a scris istorie pentru Craiova! L-a depăşit pe Octavian Popescu şi a devenit cel mai tânăr marcator din actualul sezon al Ligii 1

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Tânărul atacant de 18 ani a adus cele trei puncte pentru gruparea olteană în minutul 43, când a marcat din pasa în faţa porţii oferită de Andrei Ivan. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Baiaram a devenit cel mai tânăr marcator din actualul sezon al Ligii 1, la 18 ani, 2 luni şi 6 zile, potrivit celor de la We Love Stats.

Vârful alb-albaştrilor l-a depăşit cu doar patru zile pe Octavian Popescu, puştiul lui FCSB pe care Becali speră să obţină zeci de milioane de euro. 

Topul celor mai tineri marcatori din acest sezon al Ligii 1

  • Ștefan Bairam (Craiova, n. 31.12.2002) 
  • Octavian Popescu (FCSB, n. 27.12. 2002)
  • Andrei Istrate (FCSB, n. 15.03.2002) 
  • Cristi Dumitru (FC Argeș, n. 13.12.2002) 
  • Luis Nițu (Gaz Metan, n. 30.05.2001)

Baiaram a debutat în Liga 1 la 16 ani

Cotat la 400.000 de euro pe site-ul de specialitate transfermarkt.com, Baiaram a reuşit primul gol din acest sezon al Ligii 1 pentru Craiova. Tânărul atacant a bifat 20 de apariţii pentru olteni în campionat. 

Debutul lui Baiaram în Liga 1 a venit la 16 ani, 6 luni și 14 zile, în victoria cu Academica Clinceni, scor 3-2, disputat pe 14 iulie 2019.

Reclamă
Reclamă

Universitatea Craiova – FC Botoşani 1-0 | Bai(a)ram pentru olteni

Craiova a câştigat astăzi meciul de pe teren propriu cu FC Botoşani, scor 1-0, şi s-a apropiat la patru puncte de FCSB şi CFR Cluj, care ocupă primele locuri în clasament.

Echipa pregătită de Ouzounidis a ajuns la al patrulea meci la rând încheiat cu scorul de 1-0, în campionat şi Cupă: au fost trei victorii şi un eşec.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:20
Juventus – Borussia Dortmund 4-4, meciul de infarct care a egalat un record rar în UEFA Champions League
0:17
Borna atinsă de Kylian Mbappe după Real Madrid – OM. Cele mai tari statistici ale primei seri din grupa UCL
0:06
Remontada extraordinară în prima seară de Champions League! Fosta adversară a FCSB-ului a făcut spectacol
0:00
Real Madrid – Marseille 2-1, Juventus – Borussia Dortmund 4-4. Dramatism total în prima seară de Champions League
23:36 16 sept.
Mihai Stoica a lăsat deoparte orgoliile. Verdictul pentru rivala Dinamo: “Gândiți-vă la asta”
23:16 16 sept.
“Știu care este proiectul lor”. Ce a remarcat Cristi Chivu înainte să revină la Amsterdam pentru Ajax – Inter
1 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 2 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 3 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 4 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB 5 Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax 6 Adrian Mutu îi spulberă lui Dinamo visul suprem: “Sunt buni cu echipe medii spre slabe”
Citește și