Străinii din Liga 1, chemați de urgență în țară: "Va fi o problemă, vor trebui carantinați"

Antena Sport Publicat: 5 mai 2020, 12:06

Comentarii
Străinii din Liga 1, chemați de urgență în țară: "Va fi o problemă, vor trebui carantinați"

Hermannstadt are în lot 11 jucători străini

Este și situația celor de la Hermannstadt, echipă care are în componență nu mai puțin de 11 "stranieri". Și antrenorul Vasile Miriuță a fost plecat în Ungaria în perioada stării de urgență.  

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Începând de ieri am anunţat jucătorii să vină. Cu jucătorii români nu e o problemă, cu jucătorii străini va fi o problemă, pentru că cei care sunt plecaţi, vor trebui carantinaţi. Deci vor trebui să vină mai repede jucătorii. De exemplu, Vasile Miriuţă a venit, e la Sibiu, şi chiar în data de 14 îi expiră cele 14 zile de carantină", a spus președintele lui Hermannstadt, Iuliu Mureșan, pentru TelekomSport

Iuliu Mureșan: "Testarea se poate rezolva"

O altă variantă pentru ca jucătorii veniți din alte țări ar fi să se poată antrena este să facă testul de coronavirus. 

"Testarea se poate rezolva. Sunt clinici private care fac testări la cerere, cam peste tot sunt. Eu zic că e important să înceapă şi e important pentru noi să continuăm acest campionat, să îl terminăm pe teren, să se stabilească ierarhia, clasamentul, pe criterii sportive, nu pe alte criterii", a mai spus Mureșan pentru sursa citată. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

VIDEOArouca – Benfica 1-2. Victorie dramatică a echipei lui Jose Mourinho. Scandal după golul marcat în minutul 90+6

0:30

UPDATEOFICIAL | Două curse de Formula 1, anulate din cauza războiului! Decizia şefilor Marelui Circ

0:06

VIDEONe aşteaptă infernul în Turcia! Arda Guler a marcat un gol ireal de la peste 60 de metri

0:00

VIDEOMarele Premiu al Chinei LIVE VIDEO (09:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Kimi Antonelli, în pole-position

23:55 14 mart.

Zeljko Kopic, stupefiat de arbitraj, după eșecul cu Rapid: „Nu am văzut respectul față de Dinamo”

23:48 14 mart.

Adrian Porumboiu l-a făcut praf pe Istvan Kovacs, după Rapid – Dinamo 3-2: “Ruşinos! Numai dacă eşti beat nu dai fault”

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 4 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 5 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur 6 Aryna Sabalenka – Elena Rybakina, finala Indian Wells. Reeditarea ultimului act de la Australian Open
Citește și