Închide meniul
EXCLUSIV

“Sunt ca vinul!” Reportaj special de la meciul lui Bănel Nicoliţă din Amara! Au sfârâit grătarele la marginea terenului VIDEO

Antena Sport Publicat: 18 martie 2024, 21:46

Comentarii
Sunt ca vinul! Reportaj special de la meciul lui Bănel Nicoliţă din Amara! Au sfârâit grătarele la marginea terenului VIDEO

Bănel Nicoliţă joacă la CS Amara / AS.ro

Reportaj special de la meciul lui Bănel Nicoliţă din Amara! “Pe vânt, pe ploaie, Bănel e cel mai tare!“, acesta este cântecul preferat al fanilor lui CS Amara, echipă din Liga a 4-a. La 39 de ani, Bănel Nicoliţă a revenit în iarbă şi este idol la Amara. La fiecare meci, sfârâie grătarele!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bănel era să rateze începutul partidei. Fanii l-au ţinut la autografe, pe care fostul jucător al Stelei le-a semnat pe pozele de când era ‘Uefantastic!’

Reportaj special de la meciul lui Bănel Nicoliţă din Amara

Joacă oricine pe Bernabeu? Unii nici nu visăm aşa ceva“, a reacţionat un suporter aflat la marginea terenului.

La Amara, Bănel traieste un moment dulce al carierei. Iar oamenii se înghesuie la meciuri, să-l vadă pe fostul favorit al lui Gigi Becali.

Pe vânt, pe ploaie, Bănel e cel mai tare!“, este scandarea preferată a micilor fani din Amara.

Reclamă
Reclamă

Este bun! Îl cunoaştem, a jucat la Steaua, ştim despre el“, afirmă suporterii de toate vârstele.

Au fost şi reacţii savuroase în timpul meciului. Nu toţi cei care s-au adunat să vadă partida au fost încântaţi să fie filmaţi. “Mă vede soţia la meci!“, a explicat un bărbat.

(Reporter: De dumneavoastră ştie soţia că aţi plecat?) Că am plecat la fotbal, ştie, dar nu ştie că am ajuns la Amara!“, a glumit un alt fan.

Reclamă

Bănel Nicoliţă şi coechipierii au sărbătorit victoria cu grătare. Jarul a fost pus la încins în timpul meciului.

Vom merge cu toţi copiii acolo şi ne vom bucura de această zi minunată!“, a declarat Bănel Nicoliţă pentru AntenaSport.

5.000 de euro ia Bănel primă, dacă promovează în Liga a treia.

Voi juca atât timp cât pot. Aţi văzut că sunt ca vinul ăla, cu cât e mai vechi, cu atât e mai bun“, a mai spus Bănel.

Bănel Nicoliţă a jucat între 2005 şi 2011 în tricoul roş-albastru. A câştigat două titluri (2005, 2006), o Cupă a României (2011) şi o Supercupă (2006) la echipa lui Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:47
Mihai Stoica, ironii pentru un adversar înainte de Petrolul – FCSB: „Am citit-o pe ultima”
8:26
Îngrijorare la FRF din cauza situaţiei lui Ianis Hagi. Mesaj categoric pentru român: “E păcat să îţi irosteşti talentul”
8:22
Olimpiu Moruțan, prezentat oficial la Aris Salonic. Va fi rivalul lui Răzvan Lucescu
0:14
Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi în 3-1 cu FC Argeș: “Cam toate echipele vor avea ocazii contra noastră”
23:43 18 iul.
Ştefan Baiaram, cu gândul la cupele europene după prima victorie a sezonului a Universităţii Craiova: “Suntem datori”
23:25 18 iul.
Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1. Oltenii lui Mirel Rădoi, la primul succes al sezonului
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 4 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 5 Antrenorul lui Lugano a gafat atunci când a vorbit despre CFR Cluj! Ce a putut spune înaintea dublei din Europa League 6 Constantin Budescu, aproape să semneze cu noua echipă. Unde va evolua după despărţirea de Gloria Buzău
Citește și