„Suporterii la Pitești sunt foarte exigenți!” Andrei Prepeliţă, prima reacţie după ce i s-a cerut demisia: „E decizia lor ce strigă!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 6 decembrie 2021, 21:43

Andrei Prepeliţă a oferit prima reacţie după ce i s-a cerut demisia în urma eşecului cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-2. "E decizia lor ce strigă!", a transmis tehnicianul.

Andrei Prepeliţă

Fanii i-au cerut demisia lui Andrei Prepeliţă

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Fanii lui FC Argeş i-au cerut demisia lui Andrei Prepeliţă

FC Argeş a pierdut confruntarea cu Gaz Metan şi a ratat ocazia de a urca în zona play-off-ului. Fanii i-au cerut demisia lui Andrei Prepeliţă, iar prima reacţie a antrenorului nu a întârziat să apară.

„Păcat, pentru că băieții au muncit. Am avut inițiativa, am controlat jocul, cred că nu este niciun fel de dubiu. Doar că în minutele de prelungiri, și în prima repriză, și în a doua, nu am rămas concentrați. Am luat un gol din aut și un contraatac. Dacă nu am înscris până în minutul 90+4, nu mai trebuia să ne expunem și trebuia să rămânem organizați, se termina egal. Probabil și așa era o frustrare, că am avut multe ocazii.

Am înțeles că a fost penalty clar (n.r. – asupra lui Ionuț Șerban, în minutul 47). Nu vreau să comentez arbitrajul, deși se acutizează aceste probleme. Nu mai putem vorbi ipotetic, asta a fost istoria meciului de azi. Ridicăm capul și mergem să ne batem pentru punctele rămase în joc.

Au mai cerut demisia și în primele meciuri, suporterii la Pitești sunt foarte exigenți, ei știu acea echipă mare a Piteștiului și au pretenții de la noi. Știm asta, încercăm să le satisfacem dorințele, dar azi atât s-a putut. Nu cred că echipa a jucat rău, am avut ocazii, am dominat adversarul. E decizia suporterilor ce strigă, noi muncim și facem totul să fie bine. Suntem piteșteni și nicidecum nu am face ceva împotriva echipei. În fotbal e momentul și momentul de astăzi n-am știut să-l gestionăm”, a spus Andrei Prepeliță.

O nouă greşeală uriaşă de arbitraj în Liga 1, în FC Argeş – Gaz Metan. Argeşenii au cerut penalty în minutul 47, la un duel între Matricardi şi Şerban.

După gafele uriaşe de arbitraj ale lui Marian Barbu din FCSB – UTA, a venit rândul ca Florin Andrei să comită o greşeală uriaşă. Arbitrul le-a refuzat un penalty clar celor de la FC Argeş. Şerban a fost „secerat” în care de Matricardi, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Mihai Petre, la AS.ro LIVE

Deian Sorescu și Steliano Filip, blocați la Dinamo
Fotbal intern • 11:53
”Inacceptabil!” Deian Sorescu și Steliano Filip, blocați la Dinamo. Fotbaliștii au oferte, însă conducerea din Ștefan cel Mare nu este mulțumită
Probleme pentru Gigi Becali
Fotbal intern • 17 ian., 15:52
Jucătorul de care Gigi Becali nu vrea să se despartă, chiar dacă are cel mai mare salariu de la FCSB! ”Avem nevoie de el ca să luăm titlul. Mă bucur că n-a venit oferta”
Dragoș Nedelcu revine în Liga 1!
Fotbal intern • 17 ian., 14:52
Dragoș Nedelcu revine în Liga 1! Anunțul lui Gigi Becali: ”A cerut voie că vrea să meargă la un club din România. I-am spus lui Mihai, `da, mă, să îi dați!`”
13:45 FotoUpdate: Edi Iordănescu a plecat de la sediul FRF, unde a negociat cu Burleanu preluarea naționalei României 13:41 VIDEOAustralian Open 2022 | Nick Kyrgios i-a lăsat mască pe toţi! A servit printre picioare și a câștigat punctul. Fanii au aplaudat la scenă deschisă 13:15 Australian Open 2022 | Dezvăluiri despre viitoarea adversară a Simonei Halep! Carieră plină de probleme. Ce s-a întâmplat în ultimul meci direct între cele două 13:04 Australian Open 2022 | Simona Halep: ”E unul dintre visurile mele!”. Dezvăluirea Simonei, după calificarea în turul 2 12:45 Gigi Becali uimește din nou! Unde a început să construiască o nouă biserică! ”Eu dau de mâncare la mii de copii” 12:42 Marco Serra, ”în stare de șoc” după eroarea gravă de arbitraj din AC Milan – Spezia 1-2! Zlatan Ibrahimovic, gest de mare campion 12:18 Francisco „Paco” Gento, legenda lui Real Madrid, a murit la 88 de ani 12:05 Australian Open 2022 | Mats Wilander o vede pe Simona Halep din nou pe locul 1 WTA! Ce ar face pentru asta dacă ar fi în locul Simonei 11:53 ”Inacceptabil!” Deian Sorescu și Steliano Filip, blocați la Dinamo. Fotbaliștii au oferte, însă conducerea din Ștefan cel Mare nu este mulțumită 11:37 Australian Open 2022 | Simona Halep ne dă speranțe după calificarea în turul 2: ”Am încredere că există o șansă pentru un rezultat mare”