Toni Petrea, cuvinte mari la adresa lui Dennis Man: "Poate face faţă la orice echipă din străinătate!" Ce transfer de titlu cere: "Acolo am avea o problemă"

Antena Sport Publicat: 21 decembrie 2020, 20:58 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
Toni Petrea, cuvinte mari la adresa lui Dennis Man: "Poate face faţă la orice echipă din străinătate!" Ce transfer de titlu cere: "Acolo am avea o problemă"

Toni Petrea

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

FCSB a strâns 34 de puncte în turul sezonului regulat. După un început mai greu, cauzat şi de problemele legate de Covid-19, FCSB şi- a revenit şi a avut o serie de 7 victorii consecutive.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Unul dintre cei mai buni jucători a fost Dennis Man. "Perla" lui Gigi Becali a marcat 12 goluri în Liga 1 şi e golgheterul campionatului. Becali vrea pe Man cel puţin 15 milioane de euro. De starul de la FCSB se interesează olandezii de la Feyenoord, care l-au pus pe lista de achiziţii. 

"Dennis a avut o ascesiune bună și e în formă bună. Poate face față la orice echipă, chiar și în străinătate. Să fie sănătos și să dea maximum", a spus Toni Petrea, după FCSB – Sepsi 1-1

Toni Petrea ar avea nevoie de un atacant

Deşi echipa sa are cel mai bun atac din Liga 1, Toni Petrea e de părere că ar avea nevoie de întăriri în poziţia de atacant central. În vară, Gigi Becali i-a adus pe Buş şi Buziuc, însă niciunul nu s-a ridicat la nivelul aşteptărilor. 

"Acolo în atac am avea o problemă. Să vedem situația lui Sergiu Buș, când poate reveni. Deja le-am trimis programul de antrenamente pentru vacanță, iar de pe 2-3 ianuarie să ne pregătim centralizat. Să vedem ce soluții mai putem găsi. Nu am avut timp să mă gândesc sincer, pentru că a fost un final de an greu și cu multe meciuri. Trebuie să facem o analiză destul de bună la tot ce s-a întâmplat în acest tur și vom vedea ce se va întâmpla în continuare", a mai spus Toni Petrea. 

Reclamă
Reclamă

FCSB a încheiat anul cu 34 de puncte şi un golaveraj de 37-15. 

"Era loc și de mai bine, dar ținând cont de tot ce s-a întâmplat sunt mulțumit. Au fost câteva sincope, dar când vezi că am marcat atâtea goluri, e clar că suntem pe un drum bun, chiar dacă am primit și niște goluri”, a mai spus Toni Petrea, antrenorul FCSB-ului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va încheia „finala” de titlu Univ. Craiova - U Cluj?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30

VIDEOSporting va juca în Champions League și a lăsat-o pe locul 3 pe Benfica lui Jose Mourinho. Ianis Stoica s-a salvat de la baraj

23:44 16 mai

„FCSB sau Botoșani?” Răspunsul dat de Zeljko Kopic, după ce Dinamo și-a asigurat locul la barajul de Conference League

23:31 16 mai

Andrei Nicolescu a intervenit, după ce Dinamo s-a calificat la barajul de Conference League: „Dacă va fi FCSB…”

23:23 16 mai

Daniel Pancu a dat cărțile pe față despre viitorul lui, după Dinamo – CFR Cluj 0-0: „Nu doar Rapid e interesată de mine”

23:17 16 mai

Cristiano Ronaldo nu ştie să piardă! Moment ruşinos după finala Ligii Campionilor Asiei 2

23:11 16 mai

Elina Svitolina a câștigat turneul de la Roma. Succes în trei seturi în finala „de foc” cu Coco Gauff

1 Thomas Neubert ştie noul antrenor de la FCSB: “Pe 21 mai vine” 2 Cine ar fi crezut: Marius Şumudică a semnat cu FCSB! Gigi Becali a dezvăluit de ce mutarea a picat, în final 3 Artista din România care i-a refuzat banii lui Gigi Becali. “Îi lăsasem vreo 20.000. Mi-era rușine că îi iau înapoi” 4 Jose Mourinho pregăteşte o adevărată bombă la Real Madrid! Vrea să “fure” un star de la Barcelona: “Şoc în fotbal!” 5 Xabi Alonso a acceptat oferta! Spaniolul a bătut palma cu o echipă de top din Premier League: “Here we go” 6 Lovitură teribilă pentru Dan Şucu! Îl pierde gratis pe jucătorul pe care s-au plătit 10 milioane de euro!
Citește și