Închide meniul

Transfer "galactic" pentru CSA Steaua. Daniel Opriţa a adus un jucător care a purtat banderola Realului. "Modric de România" a şi debutat!

Alexandru Ivan Publicat: 6 februarie 2021, 18:02

Comentarii
Transfer "galactic" pentru CSA Steaua. Daniel Opriţa a adus un jucător care a purtat banderola Realului. "Modric de România" a şi debutat!

Transfer de top pentru CSA Steaua

Nicușor Craiu a venit liber de contract la CSA Steaua. El a bifat deja primele minute în echipa lui Daniel Opriță, în amicalul câștigat cu Sporting Roșiori, scor 4-3. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Transfer “galactic” la CSA Steaua. Daniel Oprița l-a adus pe Daniel Craiu 

21 de ani are Nicușor Craiu și evoluează ca mijlocaș de creație. El a fost legitimant ultima dată la Ursus Varșovia și s-a aflat în componența celor de la FC Voluntari în sezonul trecut. 

Craiu a emigrat de la o vârstă fragedă în Spania alături de familie și a ajuns la juniorii lui Rayo Vallecano, acolo unde l-au remarcat scouterii lui Real Madrid. Așa a ajuns să fie supranumit "Modric de România".

5 ani a petrecut Nicușor Craiu la echipele de tineret ale galacticilor, unde a ajuns chiar și căpitan. Românul nu a reușit însă să-și fructifice potențialul enorm, iar Real Madrid a renunțat la serviciile sale în 2015. De atunci, cariera lui a cunoscut o pantă descedentă.  

CSA Steaua vrea promovarea în Liga 2

Steaua a jucat sâmbăta o partidă de pregătire cu Sporting Roșiori. Echipa lui Daniel Oprița a condus cu 4-0, însă adversarii au fost aproape de o revenire spectaculoasă. A fost 4-3 la final. Pentru “militari” au marcat Bogdan Chipirliu, Cezar Mihalache de două ori și Bogdan Pacionel.  

Reclamă
Reclamă

Liga 3 se va relua în luna martie. Primul adversar pentru CSA Steaua este chiar marea rivală, FCSB 2.  După 10 etape scurse din sezon, cele două echipe ocupă primele două poziții din fruntea ierarhiei din Liga 3 seria 4. “Militarii” sunt lideri, cu 26 de puncte, la două lungimi în fața rivalilor.  

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42
Andrei Nicolescu, reacție după comunicatul celor de la Oțelul: „Se produc chestiuni care sunt reprobabile”
23:38
Victor Angelescu vrea titlul şi a anunţat transferuri pentru acest obiectiv uriaş! Ce a spus de Stanciu la Rapid
23:17
Claudiu Petrila a explicat de ce a bombănit când a fost schimbat de Gâlcă în meciul cu CFR Cluj!
23:15
Costel Gâlcă a anunţat schimbări în echipa Rapidului după ce giuleştenii s-au distanţat în fruntea Ligii 1
22:58
Marian Aioani, mesaj pentru conducerea Rapidului după ce a devenit primul portar cu assist al sezonului!
22:56
Robert Ilyeș a răbufnit, după Rapid – Csikszereda 4-1: „Asta impactează imaginea clubului”
1 Decizia incredibilă luată de Mihai Rotaru după victoria uriaşă a Universităţii Craiova cu Mainz 2 Gigi Becali le-a decis viitorul lui Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, după ruşinea de la Belgrad 3 Tensiuni imense la FCSB. Vali Crețu și-a făcut praf un coleg: “Dacă ăla doarme, ce să facem?” 4 Reacţia dură a lui Gigi Becali după ce Vali Creţu l-a făcut praf pe Siyabonga Ngezana: “Mă aude nevastă-mea” 5 VIDEOOscar Piastri, pole în cursa de sprint! Titlul mondial se poate da duminică (18:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 6 FCSB a rezolvat primul transfer al iernii: “Am bătut palma”. Detaliile contractului
Citește și