Atacantul nu a reuşit să se impună şi a intrat în dizgraţia lui Gigi Becali. Finanţatorul FCSB este dispus să scape de Petre pentru 300.000 de euro, deşi a plătit 500.000 de euro pentru el.
Cota lui Petre s-a prăbuşit
Mutarea la FCSB nu a fost una de bun augur pentru Petre nici din punct de vedere al cotei de piaţă, care i s-a prăbuşit cu 500.000 de euro în doar şase luni.
În momentul în care a venit la FCSB, Petre era cotat la 1.3 milioane de euro, iar acum valorează 800.000 de euro, conform site-ului de specialitate transfermarkt.com.
"Îl vând pe Petre, cu 300.000 de euro. L-am luat cu 500.000 de euro şi-l dau cu 300.000. Să dea banii pe el", a anunţat Becali la AntenaSport.
- Gigi Becali vrea să scape de Adrian Petre
- 300.000 de euro vrea Becali în schimbul său
- 22 de ani are atacantul
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Răzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii. Toate rezultatele
- Gigi Becali l-a votat pe Ilie Drăgan şi merge la TAS! Avertisment pentru Burleanu: “Mi-a călcat demnitatea în picioare”
- Răzvan Burleanu l-a atacat pe Ilie Drăgan, după ce a câştigat un nou mandat de preşedinte FRF: “Cine e măscăriciul ăsta?”
- “Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”
- Scandal uriaş la alegerile FRF! Ilie Drăgan s-a revoltat şi e ţinut cu greu de bodyguarzi: “Ştiţi principiul votului secret?”































