Contra se poate considera un antrenor liniştit, în ceea ce priveşte lotul echipei. Spaniolii din conducerea lui Dinamo au mai făcut trei transferuri, după cum anunţă gsp.ro.
Ultimii jucători aduşi de Dinamo
- Jorge Pombo – mijlocaş, 26 de ani
- Guillermo Fernandez Hierro – atacant, 27 de ani
- Tomas Mejias Osoriu – goalkeeper, 31 de ani
Conducerea lui Dinamo a crescut plafonul salarial
Noii conducători de la Dinamo au de gând să crească plafonul salarial până la 25.000 de euro pe lună, de jucător, dacă echipa va ajunge în Europa League.
Osoriu va avea un salariu impresionant, pentru Liga 1, de 20.000 de euro pe lună şi va semna un contract valabil pe 2 ani.
Pombo este un mijlocaş de creaţie şi vine la Dinamo sub formă de împrumut, cu opţiune de cumpărare la finalul sezonului.
Hierra este un atacant cu 4 meciuri în grupele Champions League, pentru Bilbao, şi a semnat un contract valabil pe două sezoane.
- Dinamo a adus jucători de Champions League
- Spaniolii i-au făcut echipă de Europa lui Contra
- Franţa - Anglia, finala mică a Campionatului Mondial, e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Flavius Stoican revine pe bancă, după despărțirea de Farul: „Sunt apreciat de acești oameni”
- Gicu Grozav, disputat de două echipe care vor promovarea în noul sezon
- Destinaţie surprinzătoare pentru jucătorul crescut de Steaua şi Rapid
- Ionel Ganea a revenit în fotbal după 5 ani! Decizia luată de acesta după drama petrecută în urmă cu un an
- Ce echipă va avea Iaşiul şi în ce ligă va activa după ce Poli a ajuns în situaţie de faliment!
































