Închide meniul

Ţucudean, atac frontal la conducerea CFR-ului! "Ne puneau să plătim TVA. Nu mi-au dat medalie de campion"

Silviu Corneanu Publicat: 20 august 2020, 14:11 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:50

Ţucudean, atac frontal la conducerea CFR-ului! "Ne puneau să plătim TVA. Nu mi-au dat medalie de campion"

George Ţucudean a fost jucătorul celor de la CFR

Ţucudean are memoriu depus pentru a-şi primi banii de la echipa campioană şi susţine că jucătorii erau plătiţi la trei luni şi erau nevoiţi să-şi plătească TVA-ul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Eu am 5 campionate câștigate dacă e să-l punem și pe acesta. N-am primit medalie de campion. Eu n-am primit mesaj de mulțumire pe site, au primit toți jucătorii… 

Nu mă deranjează, dar e vorba de respect. Eu am memoriu la CFR să-mi iau banii. Tinerii de la CFR nu pot să vorbească, străinii merg direct la FIFA dacă au să-și ia banii", a declarat George Ţucudean pentru Prosport.

Ţucudean, atac la conducerea CFR

"Nu-mi convine să iau banii la 3 luni, la performanțele pe care le-a avut CFR-ul, mai mult de respect decât de bani, pentru că clubul a încasat foarte mulți bani, presiunea era foarte mare pe noi să ne calificăm să salvăm clubul, cum ar veni. Să încaseze și clubul ceva, pentru că, cu un an înainte, nu s-a calificat și s-au investit mulți bani. E și normal.

Dar sumele pe care trebuiau să ni le plătească nouă nu au fost foarte mari, adică erau 10-20 la sută din ce au încasat ei și mi se părea normal. Ne-au făcut plătitori de TVA, e altă prostie, ne-au făcut plătitori de TVA. Bine, plăteam la 3 luni, după aia am încasat mai mulți bani am plătit la lună și noi primeam salariul net și plăteam TVA-ul de la noi din bani și stăteam 3 luni să ne luăm TVA-ul pe luna respectivă.

Reclamă
Reclamă

Ne puneau să ne facem facturi. Am ajuns să stau să-mi iau contabilul de la Arad. Unii dintre fotbaliști n-aveau, de unde să aibă contabil? Am încercat să-i ajut, dar fiecare și-a mai găsit prin Cluj pe unde și stai să faci factura, duci factura la club și când ai emis factura în următoarea lună pe 25 trebuie să plătești TVA-ul", a mai spus Ţucudean.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46 1 iul.

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24 1 iul.

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19 1 iul.

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54 1 iul.

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31 1 iul.

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și