Vicepreşedintele celor de la Gaziantep, Muslum Ozmen, susţine că echipa lor are deja un acord cu Alibec şi mai este nevoie doar ca cei de la Astra să-şi dea demisia ca atacantul să ajungă sub comanda lui Marius Şumudică.
Gaziantep are o înţelegere cu Alibec
"Alibec este un jucător bun, iar noi am făcut o ofertă. Ne-am înțeles cu jucătorul, dar așteptăm răspunsul clubului.
I-am făcut o ofertă foarte bună, iar clubul nostru este unul care plătește salariile la timp", a declarat Muslum Ozmen, vicepreşedintele celor de la Gaziantep, conform Milliyet.
Alibec, disperat să plece de la Astra
"Nu prea am capul aici, am făcut tot posibilul să mă concentrez. Sunt în discuţii cu mai multe echipe. Ultimul cuvânt îl spune domnul Niculae. Am vorbit cu dânsul.
Eu vreau doar să plec. Cred că s-a încheiat un capitol la Astra. Am vorbit acum cu domnul Niculae şi a zis că se mai gândeşte zilele astea şi vom vedea", a spus Alibec la finalul partidei cu FCSB.
- Atacantul are două oferte din Turcia
- 29 de ani are Alibec şi este cotat la 1,9 milioane de euro
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică!
- Jucătorul de Champions League şi-a anunţat plecarea de la Dinamo
- A impresionat în Liga 1 şi poate intra în istoria clubului. Ofertă remarcabilă primită: “Am avut discuţii”
- Dinamo încearcă marea lovitură: negociază cu internaţionalul român de mai multe luni
- Cristiano Bergodi taie în carne vie: jucătorii care nu mai sunt doriţi la U Cluj

































