ULTIMA ORĂ | Acord între Gigi Becali şi Valeriu Iftime. "Ne-am înţeles!". Denis Haruţ poate semna cu FCSB. Este aşteptat în Antalya

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 ianuarie 2021, 9:13

Comentarii
ULTIMA ORĂ | Acord între Gigi Becali şi Valeriu Iftime. "Ne-am înţeles!". Denis Haruţ poate semna cu FCSB. Este aşteptat în Antalya

FCSB, acord cu FC Botoşani pentru transferul lui Denis Haruţ

Patronul moldovenilor a anunţat că mutarea mai poate fi blocată numai de Haruţ. Iftime a lăsat de înţeles că internaţionalul de tineret îşi doreşte să primească asigurări că va fi titular în echipa lui Toni Petrea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Haruţ, la un pas de a semna cu FCSB

"Eu m-am înţeles cu domnul Becali, iar suma este apropiată de ce am vrut noi. Nu pot să vă spun cât, dacă vrea domnul Becali. Mai sunt câteva mici detalii, în primul rând jucătorul aşteaptă nişte răspunsuri. Nu e vorba de bani, nu este înnebunit de aşa ceva, dar vrea să ştie ce-i rezervă domnul Becali pentru viitor. 

Denis este o copil extraordinar, atât ca fotbalist, cât şi ca minte, o să vedeţi. Nu o spun ca să-mi vând marfa, cum se zice, pentru că normal nu văd ce mai poate face ca transferul să pice. Cel puţin din partea noastră", a declarat Valeriu Iftime pentru Digi Sport.

Haruţ o poate costa pe FCSB între 700.000 şi 800.000 de euro. FC Botoşani păstrează şi 20% dintr-un viitor transfer. Dacă va semna înţelegerea cu roş-albaştrii, Haruţ va pleca de urgenţă în cantonamentul din Antalya.

FCSB poate oficializa al doilea transfer din pauza competiţională. Risto Radunovic a fost adus de la Astra şi a ajuns deja sub comanda lui Toni Petrea.

Reclamă
Reclamă

Cine este Denis Haruț, jucătorul dorit de FCSB

În vârstă de 21 de ani, Haruț este născut la Timișoara și a ajuns la Botoșani în 2019, de la ACS Poli, liber de contract.

Haruț este titularul postului de fundaș dreapta în națională de tineret, dar poate evolua și ca fundaș central, dar și la închidere. El este cotat de Transfermarkt la un milion de euro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:52

LIVE TEXTRapid – Dinamo 1-1. Derby „de foc” în Giulești. Egalitate la pauză

21:44

Danny Armstrong a intrat “la rupere”, dar Istvan Kovacs l-a iertat de eliminare, în Rapid – Dinamo

21:35

Arsenal – Everton 2-0. Victorie dramatică pentru „tunari” și record uluitor stabilit în Premier League

21:23

Nota primită de Ianis Hagi, după golul marcat în Goztepe – Alanyaspor 2-2! A fost unul dintre cei mai buni de pe teren

21:22

Laszlo Balint şi-a dat demisia de la Oţelul

20:34

Performanţă importantă pentru România! Alin Firfirică, locul 2 la aruncarea discului, la Cupa Europei

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 3 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 4 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 5 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 6 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu
Citește și