Ultraşii din proiectul DDB nu au venit azi la Săftica. Comunicatul emis de suporteri

Antena Sport Publicat: 30 august 2020, 14:45 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:37

Comentarii
Ultraşii din proiectul DDB nu au venit azi la Săftica. Comunicatul emis de suporteri

Fanii lui Dinamo nu au venit la Săftica

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Anunţul apărut ieri seară pe pagina FC Dinamo Bucureşti ne-a surprins plăcut, mai ales că o întâlnire cu acţionarul majoritar al clubului a fost dorinţa noastră de la bun început.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

DDB: Am stabilit ca această întâlnire să aibă loc zilele următoare

Imediat după anunţul public, am transmis conducerii clubului faptul că mulţi dintre membrii boardului sunt in imposibilitatea de de a fi prezenţi la Bucureşti, într-un timp atât de scurt.

Cristi Hîldan, de exemplu, are un meci de rugby la Braşov, contra Universităţii Cluj, chiar astăzi de la ora 15:30.

De comun acord cu conducerea clubului, am stabilit ca această întâlnire, între reprezentanţii suporterilor şi acţionarul majoritar, să aibă loc într-una din zilele următoare.

Ambele părţi îşi doresc o întâlnire fără presiunea timpului, în care să putem pune bazele unui proiect solid, care să readucă Dinamo acolo unde îi este locul.

Reclamă
Reclamă

Îl asigurăm pe acţionarul majoritar că vă găsi întotdeauna în noi un partener de dialog.

Salutăm cu încredere instalarea lui Cosmin Contra ca antrenor şi transferurile din ultimele zile. Suntem convinşi că Dinamo a început să se ridice.

Doar Dinamo Bucureşti”, este comunicatul DDB, postat pe pagina de Facebook Peluza Cătălin Hîldan-Dinamo.

Reclamă

Acest comunicat vine după ce FC Dinamo a anunţat, în urmă cu o zi, că duminică Pablo Cortacero urma să aibă o întâlnire cu reprezentanţii suporterilor din DDB, în cantonamentul de la Săftica.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

Denis Alibec a făcut anunțul despre viitorul său după barajul Farul – Chindia: “Conducerea să înțeleagă”

23:59 31 mai

VIDEOFinlanda a câştigat Campionatul Mondial de hochei! Victorie dramatică, în prelungiri. Norvegia, bronz istoric

23:50 31 mai

Flavius Stoican, după ce Farul s-a salvat: “Pentru constănţeni!”. Ce spune de viitorul său

23:36 31 mai

Şi-a anunţat retragerea după barajul dramatic Farul – Chindia: “A fost ultimul meci”

23:15 31 mai

Farul – Chindia 1-1 (4-2 d.l.d.d.). Constănţenii rămân în Liga 1 cu mari emoţii

23:00 31 mai

“Ați accepta o ofertă de la FCSB?”. Răzvan Lucescu a dat răspunsul: “Singurul lucru pe care îl pot spune”

1 O victorie pentru istoria tenisului! Sorana Cîrstea a reușit ceva fără precedent la Grand Slam-uri 2 Un model OnlyFans i-a propus o noapte de amor eroului de la PSG, însă răspunsul a venit de la soția jucătorului! 3 Anunț total neașteptat făcut de catalani: Darwin Nunez, la Barcelona! 4 Îşi ia cetăţenia română şi vrea să joace pentru naţionala antrenată de Gică Hagi: “Începem demersurile” 5 Sorana Cîrstea și-a aflat adversara din sferturile Roland Garros. Meci istoric “de foc” pentru româncă 6 Anunţul momentului în Liga 1! Fostul fotbalist al FCSB-ului e OUT! Alţi doi jucători pleacă alături de el
Citește și