Roberto Carlos demonstrează că vârsta e doar un număr. Fostul campion mondial, ajuns la 48 de ani, a revenit pe teren într-un meci caritabil, disputat între două echipe de amatori din Anglia.
Roberto Carlos a revenit pe teren, la 48 de ani! Legendarul brazilian a reuşit să marcheze un gol
Legendarul fundaș al lui Real Madrid a reușit să înscrie și un gol din penalty, în meciul dintre două echipe din Sunday League (liga de amatori din Anglia): Bull in The Barne și Harlescott Rangers.
PENALTY! 4-3, Roberto Carlos slots home pic.twitter.com/bR4c84av0I
— Lokomotiv Reabrook (@LokomotiveReab1) March 4, 2022
Imagine @Oficial_RC3 showing up for your Sunday League team… ⚽️🇧🇷 pic.twitter.com/Gj0tNHpFpC
— SPORTbible (@sportbible) March 4, 2022
Roberto Carlos l-a sunat cu video pe Sergio Ramos, dintr-un bar din Anglia
La finalul turneului caritabil “Fotbal dincolo de frontiere”, Roberto Carlos s-a distrat alături de jucătorii și fanii englezi, într-un pub.
Triplul câștigător de UEFA Champions League l-a sunat cu video pe Sergio Ramos, fostul său coleg de la Real Madrid.
Englezii din bar au sărbătorit cu urale în momentul în care fundaşul spaniol a răspuns la telefon.
Roberto Carlos played with a Sunday league team in England for a charity event, and he FaceTimed Sergio Ramos from the pub after the game 🤣
(via @ShropshireStar)pic.twitter.com/ZFGn0ZjU6A
— B/R Football (@brfootball) March 4, 2022
- Roberto Carlos a revenit pe teren, la 48 de ani
- Legendarul fundaş brazilian l-a sunat cu video pe Sergio Ramos
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































