ULUITOR! UTA și FC Argeș au promovat direct în Liga 1! Mioveni merge la baraj. Dramă în Regie. Turris a pierdut promovarea în al 5-lea minut de prelungire

Antena Sport Publicat: 2 august 2020, 17:35 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Mediafax Foto / Ciprian Petcut via Hepta

UTA și FC Argeș au promovat

Rapid – Turris 1-1, FC Argeș – UTA 1-1 și Mioveni – Petrolul 1-2

FC Argeş a beneficiat de faptul că FC Rapid a egalat în meciul cu Turris pe final, în minutul 90+5. Dacă nu ar fi fost golul egalizator al rapidiştilor, Turris ar fi încheiat pe locul doi şi ar fi promovat.

Rezultatele ultimei etape a play-off-ului:

CS Mioveni – FC Petrolul 1-2

Fotbal Club Rapid – Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-1

Campionii FC Argeş – UTA Arad 1-1

Min. 90+5: GOOOL Rapid! Turris pierde incredibil promovarea!

Min. 60 în Regie: GOOOL Turris! Voicu marchează din lovitură liberă.

Min. 54 la Mioveni: GOOOL Petrolul! Răuță dă lovitura și o aduce pe Petrolul în avantaj.

Min. 53 la Pitești: GOOOL FC Argeș! Răzvan Matiș reușește să egaleze.

Min 40 la Mioveni: GOOOL Petrolul! Arnăutu restabilește egalitatea cu o lovitură de cap.

Min. 40 la Pitești: GOOOOL UTA! Alex Ioniță II a deschis scorul din penalty. Arădenii, tot mai aproape de LIga 1.

Min. 5: GOOOL Mioveni! Ișfan marchează din 5 metri, din fața porții goale. Echipa lui Claudiu Niculescu, promovată la acest scor!!

Min. 1: Start în cele 3 meciuri din ultima etapă din play-off-ul Ligii 2.

Rapid – Turris live score – echipele de start

Rapid: Mihai Popa – Cayetano, Facundo Mallo, Iacob, Goge – Jorza, Cârstocea, Lazăr – Sefer, Labeau, Hlistei

Antrenor: Dan Alexa

Turris: Duțu – Buleică, Ispas, Pîrvulescu, Pană – Mitrea, Haită, Coinac – Voicu, Tescan, Voinea

Antrenor: Silviu Pană

FC Argeș – UTA live score – echipele de start

FC Argeș: Ducan – Tofan, Deslandes, M. Leca, N. Mușat – Prepeliță, I. Șerban – Matiș, I. Năstăsie, N. Popescu – Buhăescu

Antrenor: Ionuț Badea

UTA: Balauru – Tomozei, R. Crișan, Fl. Ilie, Rrumbullaku – Miculescu, Cr. Pușcaș, D. Isac, O. Ursu – Al. Ioniță, Buhăcianu

Antrenor: Laszlo Balint

Mioveni – Petrolul live score – echipele de start

Mioveni: Fl. Croitoru – Beța, Burnea, R. Gheorghe, C. Alexe – M. Șerban, R. Costin, Coșereanu – Rădescu, Ișfan, V. Balint

Antrenor: Claudiu Niculescu

Petrolul: C. Lungu – Bărboianu, A. Răuță, Ant. Manolache, Țicu – Vajushi, G. Deac, Meza Colli, Pol Roige – Ekollo, Arnăutu

Antrenor: Cătălin Munteanu

Rapid – Turris, FC Argeș – UTA și Mioveni – Petrolul sunt partidele din ultima etapă a play-off-ului.

Partida de pe Stadionul Regie pare să fie cea mai încinsă, având în vedere că ambele formații au nevoie de victorie pentru a spera la promovare. Turris ocupă locul 4, cu 25 de puncte, în timp ce Rapid se află pe 5, cu 24 de puncte. Rapidiștii au fost încurajați de fani, care au creat la stadion o atmosferă incendiară.

UTA riscă să rateze promovatrea directă în cazul în care pierde cu FC Argeș, iar Mioveni câștigă cu Petrolul. Arădenii sunt siguri, însă, de locul de baraj.

Mioveni pare că are cea mai ușoară misiune, în contextul în care joacă împotriva singurei echipe care a ieșit din lupta pentru promovare. Cu o victorie, echipa antrenată de Claudiu Niculescu e promovată în Liga 1.

26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League
26
23:28
„E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic!
26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!