Un club din Liga 1 a pierdut jumătate de milion de euro, din cauza pandemiei de coronavirus

Antena Sport Publicat: 4 aprilie 2020, 13:31

Comentarii
Un club din Liga 1 a pierdut jumătate de milion de euro, din cauza pandemiei de coronavirus

Poli Iași, afectată de pandemia de coronavirus. Contract de sponsorizare, pierdut

Paraschiv a mărturisit că banii urmau să fie virați în contul clubului, dar pandemia de Covid-19 a împiedicat încheierea afacerii și astfel s-a pierdut o sponsorizare de jumătate de milion de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paraschiv, președintele lui Poli Iași: ”Am pierdut un sponsor puternic”

”Noi am pierdut un sponsor puternic. Este pentru prima dată când mi s-a întâmplat să am un ordin de plată ștampilat de bancă și acea companie puternică, de nivel internațional, având informații despre ceea ce s-a întâmplat în China, și-a dat seama că lucrurile vor evolua într-un mod negativ și ne-a transmis că s-a blocat totul. 

Dar rămân discuțiile pentru viitor. Discuțiile avansate cu diverși sponsori în luna februarie, înainte de a veni această nebunie, mi-au dat speranțe pentru viitor. Eu sunt optimist. Din calculele mele, cred că am pierdut peste 400.000 de euro, aproape jumătate de milion de euro am pierdut în această perioadă”, a declarat Paraschiv într-o videoconferință, potrivit ProSport.

Poli Iași, în pericol să nu obțină licența pentru Liga 1

Situația de urgență instaurată în România va afecta financiar echipele din Liga 1. Un exemplu este Poli Iași, care este în pericol să nu obțină licența.

”Sunt între 80.000 și 100.000 de euro datorii, nu e simplu pentru că toată lumea acum, dacă are un ban, îl îndreaptă către sistemul de sănătate. Ne bazam și pe niște bani de la CSU Craiova, de pe urma transferului lui Qaka, bani pe care se pare că nu-i vom vedea, ei ne-au transmis că nu pot face plăți în această perioadă de stare de urgență”, a mai spus Paraschiv conform sursei citate.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:23

Victor Piţurcă, despre Gică Hagi: “Zeu în fotbalul românesc!” Ce crede că se va întâmpla cu el selecţioner

18:11

Imagini incredibile în Italia. Gasperini a izbucnit în plâns la conferința de presă: „Nu sunt un om rău”

18:10

Edi Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1: „Vedem cât de bine reușesc să gestioneze presiunea”

18:00

LIVE VIDEOAl-Ahli – Johor DT 0-1. Machida – Al-Ittihad (21:00) se joacă azi în Liga Campionilor Asiei, pe AntenaPLAY

17:39

Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună”

17:35

„O relicvă” Echipa de cartier ajunsă în semifinale: fără bilete online, gazon deplorabil și stadion vechi

1 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 2 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 3 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 4 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare 5 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3! 6 Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct
Citește și