"Perla" lui Gigi Becali i-a impresionat pe olandezi, iar acum vor să facă o ofertă concretă, scriu cei de la soccernews.nl. Singura piedică în calea transferului la echipa antrenată de Dick Advocaat ar fi preţul lui Man, de 18 milioane de euro. Becali a refuzat o primă ofertă a olandezilor de 7 milioane de euro.
„Întrebarea care se pune acum este dacă Feyenoord dorește să stabilească un nou record de plată pentru club în cazul fotbalistului român. Între timp, cu Sampdoria și Atalanta Bergamo care-l doresc pe jucător, există o concurență serioasă din partea Seriei A. Trebuie ca FCSB să aplice un preț mai scăzut dacă vrea să îl vândă pe Man”, scrie www.soccernews.nl, conform Prosport. Până acum, Feyenoord n-a plătit niciodată mai mult de 7 milioane de euro pe un jucător pe care l-a transferat.
Dennis Man, dorit şi în Italia
Tuttomercatoweb anunţă că Sampdoria şi Atalanta sunt cele două echipe care luptă pentru semnătura lui Dennis Man.
"Deja în ultimii doi ani acesta a atras atenţia cluburilor mari din Europa. Sampdoria şi Atalanta sunt determinate să ia în serios transferul. Cerinţele celor de la FCSB sunt ridicate, în jurul a 18 milioane de euro", au notat italienii.
- Dennis Man, dorit în Olanda
- Man e dorit şi în Italia
- Anunţul făcut în presa din Olanda
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gluma virală făcută de Adrian Petre cu ocazia sărbătorii de Halloween
- 10 minute de haos la finalul partidei Botoșani-Farul! S-a dictat penalty, apoi a fost anulat la VAR!
- Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…”
- Cu ce echipă a semnat Patrick Petre: “Bine ai venit!”
- Finala Stelei de Cupa Campionilor, ștearsă complet pe aplicația UEFA. Haos total și pe site
































