Închide meniul

Un fost atacant de la FCSB a semnat cu o echipă din Liga 3! A fost golgheter al României

Cosmin Olteanu Publicat: 17 ianuarie 2023, 17:59

Reclamă
Un fost atacant de la FCSB a semnat cu o echipă din Liga 3! A fost golgheter al României

Ioan Hora, în timpul unui meci pentru FCSB/hepta

Ioan Hora, fost atacant la FCSB, și-a găsit angajament în Liga 3! Atacantul în vârstă de 34 de ani a semnat cu Lotus Băile Felix. Hora este fost golgheter al României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ioan Hora (34 de ani) a evoluat timp de un an pentru FCSB, în perioada 2019 – 2020.

Un fost atacant de la FCSB și-a găsit angajament în Liga 3

Lotus Băile Felix, echipă aflată în Liga 3, a anunțat, printr-un comunicat oficial, transferul lui Ioan Hora, jucător rămas liber de contract după despărțirea de FC Hermannstadt.

„Primul transfer reușit de Lotus. Fostul internațional Ioan Adrian Hora a semnat un contract pe un an și jumătate cu Lotus Băile Felix, iar de marți se antrenează cu echipa pregătită de Gheorghe Ghiț. Hora este orădean și a evoluat ultima dată în Liga 1 la FC Hermannstadt. Fost campion al României cu CFR, are în CV Cupa României și Cupa Turciei.

Ioan Hora a fost golgheterul României în sezonul 2015/2016.

Reclamă
Reclamă

Îi urăm bun venit la Lotus și la cât mai multe succese”, se arată în comunicatul emis de Lotus Băile Felix.

Alexa Krenek, președintele de la Lotus Băile Felix: „Am reușit un transfer important!”

Alexa Krenek, președintele celor de la Lotus Băile Felix, s-a declarat fericit pentru transferul lui Ioan Hora și este sigur că experimentatul atacant o va ajuta pe echipa sa.

Reclamă

„Am reușit un transfer important. Fostul internațional Ioan Hora a semnat pe un an și jumătate cu Lotus Băile Felix. El vine de la Liga 1 și a încheiat conturile în decembrie cu FC Hermannstadt. Ne-am înțeles în 5 minute.

A fost și dorința lui să vină aproape de casă. Sunt convins că va aduce plusul necesar în ofensivă și va fi un model pentru tinerii noștri jucători”, a declarat Krenek, conform Bihon.

Ioan Hora a fost golgheterul României în sezonul 2015/2016, pe când evolua pentru Padurii Târgu Jiu, reușind să marcheze 19 goluri.

Potrivit site-ului transfermarkt.com, Ioan Hora are o cotă de 100.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:56 20 apr.

„Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”

22:46 20 apr.

„M-a șocat!” Dan Petrescu, la pământ după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Nu am înțeles nimic”

22:21 20 apr.

„Nu a fost de vină” Gigi Becali a analizat „parada” lui Mihai Popescu din cu CFR 3-2. Ce i-a reproșat lui Târnovanu

22:11 20 apr.

Gigi Becali, verdict despre lupta pentru titlu după 3-2 cu CFR Cluj: „Nu ai cum să îl mai pierzi!”

22:02 20 apr.

Cum arată clasamentul Ligii 1 după FCSB – CFR Cluj 3-2! Victorie uriașă pentru campioana en-titre

21:53 20 apr.

FCSB – CFR Cluj 3-2! Roș-albaștrii, pas uriaș în lupta pentru titlu după un derby „de foc”

1 VIDEOAlex Mitriţă a semnat de faţă cu Mirel Rădoi! Imaginile care i-au surprins pe fanii Craiovei 2 S-a decis soarta lui Marius Şumudică! Anunţul şefilor giuleşteni după înfrângerea cu U Cluj 3 „Un bufon!” Scandal imens înainte de FCSB-CFR Cluj. Preşedintele ardelenilor „l-a făcut praf” pe fostul portar 4 Basarab Panduru, val de laude pentru un antrenor din Liga 1: „Echipa arată excepțional!” 5 Câţi suporteri vor fi la derby-ul FCSB-CFR Cluj. Meci crucial în lupta pentru titlu 6 VIDEODaniel Popa, eurogol în Turcia! Atacantul dat afară de Gigi Becali de la FCSB a înscris cu o execuție superbă
Citește și