Gabriel Enache recunoaşte că vorbele lui Becali l-au afectat mult.
"Ajunsesem la un moment dat să nu mă mai uit la televizor, era o presiune, pe interior mă afecta. La prima vedere eram foarte vesel, dar mă afecta foarte tare când mergeam acasă, de exemplu. Eram cu soția, cu copilul, mă afecta, dar am spus: «închide televizorul, nu mai urmăresc sport, nu mai urmăresc ziar». Îți taie din formă chestile astea”, a declarat Gabi Enache la Prosport.
Enache, laude pentru Thomas Neubert
Gabriel Enache are cuvinte de laudă la adresa neamţului Neubert, cu care a colaborat pentru o scurtă perioadă în al doilea mandat al lui Laurenţiu Reghecampf la FCSB.
„Eu l-am prins foarte puțin pe Neubert. Mi-a plăcut foarte mult pentru că a fost genul meu. Și în Kazahstan îl dădeam exemplu, pentru că a doua zi, după meci, te rugai să nu joci, pentru că a doua zi făceai un antrenament mai greu”, a mai spus Gabi Enache.
Gabriel Enache a jucat două sezoane la FCSB, între 2016 şi 2018.
- Un fost jucător de la FCSB recunoaşte că Gigi Becali l-a distrus
- Acesta a jucat două sezoane la FCSB
- Canada - Maroc e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Paraguay - Franța se sâmbătă spre duminică noapte, de la ora 00:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Decesul lui Radu Mărginean: Tatăl fostului fotbalist i-a implorat în genunchi pe medici să îi salveze fiul!
- FRF, prima reacţie după ce au fost aprobate modificările la Legea 4! Ce se schimbă pe stadionale din România
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”

































