Universitatea Craiova, început cu stângul în amicalele din Austria! Oltenii au pierdut meciul cu Ufa. Ce jucători a debutat Marinos Ouzounidis

Dragoș Vasile Publicat: 25 iunie 2021, 20:56

Comentarii
Universitatea Craiova, început cu stângul în amicalele din Austria! Oltenii au pierdut meciul cu Ufa. Ce jucători a debutat Marinos Ouzounidis

Dan Nistor

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Echipa lui Marinos Ouzounidis a fost învinsă în primul meci de pregătire. Ufa, echipă care s-a luptat pentru evitarea retrogradării, a câştigat confruntarea cu 2-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova, început cu stângul în amicalele din Austria! Oltenii au pierdut amicalul cu Ufa

Echipa de start a oltenilor: 13.Pigliacelli – 18. Vlădoiu, 4. Bălașa, 23. M. Constantin, 39. Mitran – 8. Mateiu, 29. Bic, 16. Nistor (cpt.) – 34. Gustavo, 20. Markovic, 14. Ofosu

Marian Danciu, Alex Mărieș, Denis Benga și David Lazar sunt jucătorii care au debutat în confruntarea cu Ufa.

După amicalul cu Ufa, oltenii mai au programate alte trei partide. Programul alb-albaştrilor în cantonamentul din Austria:

Reclamă
Reclamă
  • Universitatea Craiova – WSG Swarovski (29 iunie)
  • Universitatea Craiova – SV Horn (2 iulie)
  • Universitatea Craiova – Olympiacos Pireu (3 iulie)

Mihai Rotaru e ferm convins: „Valorează 20 de milioane de euro!” Ce fotbalist l-a fermecat pe patronul Universităţii Craiova

Mihai Rotaru a fost fermecat de un jucător al Universităţii Craiova. Jovan Markovic (20 de ani), fotbalistul împrumutat sezonul trecut la Academica Clinceni, este unul dintre preferaţii patronului alb-albaştrilor.

Mihai Rotaru este ferm convins că în Liga 1 sunt trei jucători care valorează 20 de milioane de euro. Doi dintre ei îmbracă tricoul Universităţii Craiova. Este vorba despre Alex Cicâldău şi Jovan Markovic.

„Markovic e cel mai aproape de a face pasul spre marea performanță dintre jucătorii noștri mai tineri. Arată bine, a slăbit 11 kilograme față de acum o lună. Cred că spune multe asta.

Reclamă

Sunt 3 jucători din România care valorează 20 de milioane de euro, primul e Cicâldău, al doilea e Markovic și al 3-lea e Octavian Popescu de la FCSB. Ei pot valora sume foarte mari, dar asta nu înseamnă că se vor și vinde pe aceste sume, pentru că Liga 1 are un handicap în mercato”, a declarat Rotaru la ProX.

Jovan Markovic este cotat la 200.000 de euro pe site-urile de specialitate. Sezonul trecut, acesta a înscris 4 goluri în 13 apariţii pentru Academica Clinceni.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:35

„Datorită lui sunt aici” Primul interviu al lui Karim Adeyemi ca jucător al Barcelonei! Ce a spus despre noii săi colegi

17:32

Trei dintr-un foc: Marius Baciu pune transferurile la treabă cu Auda. Cum arată echipa de start a FCSB-ului

17:24

Apel disperat din partea echipei din Liga 1: „Am cheltuit tot!”

17:08

Un nou transfer la Rapid de la Genoa! Jucătorul pe care Daniel Pancu îl aşteaptă în Giuleşti

17:07

Alashkert – CFR Cluj (LIVE TEXT, 18:00). Ardelenii vor să lase uitării toate problemele în Conference. Echipele de start

17:01

Scos complet din calcule: spaniolii au explicat de ce Kylian Mbappe nu are nicio șansă la Balonul de Aur

1 Lovitură de teatru: Lionel Messi, desemnat cel mai bun jucător de la Campionatul Mondial 2 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 3 FCSB a prezentat oficial al doilea transfer al zilei! Lovitură după lovitură în mercato pentru roş-albaştri 4 Gicu Grozav a semnat! Destinaţie surpriză a fostului jucător de la Petrolul Ploieşti 5 Veste mare pentru FCSB venită din Turcia despre Denis Drăguş 6 Cu ce echipă semnează Baba Alhassan. Destinaţie surpriză
Citește și