Universitatea Craiova, înfrângere cu Chindia Târgoviște. Prima reacție a lui Cristiano Bergodi. ”Am făcut multe greșeli”

Antena Sport Publicat: 12 iunie 2020, 17:43 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:24

Comentarii
Universitatea Craiova, înfrângere cu Chindia Târgoviște. Prima reacție a lui Cristiano Bergodi. ”Am făcut multe greșeli”

Universitatea Craiova, înfrângere cu Chindia Târgoviște. Prima reacție a lui Cristiano Bergodi

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Partida s-a jucat cu două reprize a câte 60 de minute, iar oltenii au avut destule ocazii, însă niciuna fructificată. Unicul gol al meciului a fost reușit de Valmir Berisha în minutul 11, cu un șut puternic plasat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Craiova, înfrângere înainte de reluarea Ligii 1

Chindia s-a apărat excelent în partea secundă, reușind să mențină avantajul din prima parte. Pentru Cristiano Bergodi mai sunt lucruri de reglat înainte de reluarea campionatului, elevii săi neputând să înscrie timp de 120 de minute contra unei formații de play-out.

Meciul cu FC Botoșani a fost amânat pentru Craiova, iar oltenii vor juca în Liga 1 cu Astra Giurgiu, pe 20 iunie, de la ora 21:00. De partea cealaltă, Chindia va evolua cu FC Viitorul, pe 17 iunie, de la 20:00.

”Nu sunt îngrijorat. E un lucru firesc. Am aflat la nici 24 de ore de la meciul cu Botoșani că nu puteam juca, pentru că era acea problemă a medicului de la Botoșani. Eram pregătiți să jucăm un meci de campionat. Echipa a căzut mental. 

Am făcut greșeli din punct de vedere tehnic. În prima repriză s-au făcut multe greșeli, nu am jucat bine. Nu foloseam același prim 11 ca în partida ce trebuia să se joace cu Botoșani. Pe Mihăilă l-am menajat după ultimele antrenamente. El este bine”, a declarat Bergodi la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

ECHIPELE DE START:

Craiova: Mirko Pigliacelli – Ionuț Mitran, Mihai Bălașa, Uros Cosic, Nicușor Bancu – Alex Mateiu, Dan Nistor, Alex Cicâldău – Cristi Bărbuț, Elvir Koljic, Andrei Ivan
Rezerve: Laurențiu Popescu – Florin Gardoș, Ștefan Vlădoiu, Bogdan Vătăjelu, Kamer Qaka, Antoni Ivanov, Alex Popescu, Luis Nițu, Stephane Acka, Gustavo Vagenin, Ștefan Baiaram
Antrenor: Cristiano Bergodi

Chindia Târgoviște: Marian Aioani – Mădălin Martac, Alexandru Benga, Bradley Diallo, Adrian Ioniță – Vadim Rață, Ovidiu Bic, Filip Dangubic – Daniel Neguț, Iosif Ivancic, Valmir Berisha
Antrenor: Viorel Moldovan

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:32

Iordania – Argentina LIVE VIDEO (05:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Meci cu Istvan Kovacs la centru. Messi, anunțat rezervă

13:26

Panama – Anglia LIVE VIDEO (00:00), pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Presiune pe englezi!

13:25

RD Congo – Uzbekistan LIVE VIDEO (02:30), pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Africanii luptă pentru calificare

13:07

Cupa Mondială 2026 s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams

12:58

Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament!

12:43

David Popovici, calificare la pas în finala probei de 100 metri liber la Roma! Cu ce timp a terminat românul

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și