UTA – FCSB 1-1 | Punct smuls in extremis de echipa lui Dinu Todoran! Ianis Stoica a marcat în prelungiri. Fanii „Bătrânei Doamne” au făcut show la Arad

Dragoș Vasile Publicat: 1 august 2021, 23:52

UTA – FCSB 1-1 | Punct smuls in extremis de echipa lui Dinu Todoran! Ianis Stoica a marcat în prelungiri. Fanii „Bătrânei Doamne au făcut show la Arad

FCSB

Hepta

• UTA – FCSB 1-1
  • Ianis Stoica, salvatorul roş-albaştrilor

Ubbink a deschis scorul, în minutul 20, după o gafă a lui Cătălin Straton, care a scăpat mingea trimisă de jucătorul arădenilor. Portarul a fost la primul meci ca titular, după ce Andrei Vlad a fost scos din lot de Gigi Becali.

Roş-albaştrii au obţinut un punct in extremis, cu doar câteva minute înainte de fluierul final. Ianis Stoica, fiul de doar 18 ani al lui Pompiliu Stoica, a marcat după o gafă a lui Florin Iacob.

UTA Arad – FCSB 1-1

Min 90+4: Fluier final! UTA – FCSB s-a încheiat 1-1.

Min. 90+1: GOOOL FCSB! Ianis Stoica, fiul de 18 ani al lui Pompiliu Stoica, a egalat, după o gafă a lui Florin Iacob.

Min. 59: FCSB are o nouă ocazie, de data aceasta prin Florin Tănase. Florin Iacob a intervenit din nou decisiv.

Min. 57: Ocazie FCSB! Olimpiu Moruţan a trimis un şut puternic, dar Iacob apără cu pieptul.

Min. 49: Dublă ocazie FCSB! Florin Iacob, paradă de senzaţie! Portarul gazdelor şi-a salvat echipa la şutul la Florinel Coman. Imediat după, Florin Tănase nu a reuşit să îl învingă pe portarul arădenilor din 5 metri.

Min 46: A început repriza secundă! Florinel Coman a intrat pe teren în locul lui Ovidiu Popescu.

Min. 45: Pauză la Arad. UTA conduce cu 1-0.

Min. 34: Trei schimbări în tabăra FCSB-ului. Răzvan Oaidă a fost înlocuit de Darius Olaru, Iulian Cristea de Valentin Creţu, iar Andrei Dumiter de Cordea.

Min 20: GOOOL UTA Arad! Ubbink a deschis scorul pentru gazde, după o gafă a lui Cătălin Straton, care a scăpat mingea trimisă de jucătorul arădenilor.

Update: Atmosferă de senzaţie la Arad! Mii de fani sunt prezenţi în tribunele arenei Francisc Neuman.

Min. 1: A început partida de la Arad!

UTA: Iacob – Vukcevic, Erico, Medimorec, Shliakov – Antal, Batha, Passaglia, Ubbink – Dangubic, Miculescu
Rezerve: Balauru, Baravykas, Tomozei, Bustea, Vorobjovas, Roger, Măr, Benga, Hora
Antrenor: Laszlo Balint

FCSB: Straton – Haruț, Crețu, Cristea, Șerban – Moruțan, Popescu, Oaidă – Oct. Popescu, Dumiter, Tănase
Rezerve: Târnovanu – Crețu, Coman, Stoica, Perianu, Olaru, Musi, Radunovic, Cordea
Antrenor: Dinu Todoran

UPDATE: A apărut echipa de start a celor de la FCSB. Andrei Vlad şi Vucur nu sunt nici măcar rezerve. Cordea, lăsat pe bancă!

View this post on Instagram

A post shared by FCSB (@fcsbofficial)

UTA Arad vine după un început foarte bun de campionat. Arădenii au remizat cu Farul lui Gică Hagi şi au învins-o la limită pe FC Argeş, scor 1-0.

De cealaltă parte, FCSB vrea să spele ruşinea din Conference League, unde a fost eliminată în preliminarii de Şahtior Karagandy, după loviturile de departajare de la 11 metri. În primele două etape, echipa lui Dinu Todoran a remizat cu FC Botoşani, 0-0, şi a învins-o clar pe Universitatea Craiova, scor 4-1.

UTA – FCSB, echipele probabile:

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei 16:43 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 28 martie 16:39 Andrei Borza a reacţionat, după ce a fost pus la zid de Edi Iordănescu! Replica fundaşului de la Rapid după escapada de la Iaşi 16:22 „Merită Ianis Hagi să fie la EURO?” Răspunsul pe care l-a dat Anghel Iordănescu 15:42 Stadionul pe care va juca Dinamo, după sancțiunea primită! Anunț de ultim moment: „Îi ajutăm cu orice!” 14:56 Dan Şucu, mesaj pentru fanii Rapidului, după ce ultraşii au ajuns în arest: „Au început campaniile de dezinformare” 14:24 Cristiano Bergodi, reacție fermă înainte de Universitatea Craiova – Rapid: „Ne-a prăbușit!” Ce a spus despre Dan Șucu 14:03 Surpriză de proporții! Max Verstappen ar fi favorit să-i ia locul lui Lewis Hamilton la Mercedes 13:25 Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor” Vezi toate știrile
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB
Liga 1 • 12:09
Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol”
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care "este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024"
Liga 1 • 11:15
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024”
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul
Liga 1 • 10:10
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul - FCSB
Liga 1 • 27 mart., 19:58
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!”
UTA va face apel după decizia drastică a Comisiei de Disciplină
Liga 1 • 27 mart., 19:50
UTA va face apel după decizia drastică a Comisiei de Disciplină! Oficialii, atac dur la adresa suporterilor