Roş-albaştrii s-au jucat cu ocaziile la Arad, iar Darius Olaru recunoaşte că a "tremurat" pentru cele trei puncte. Pentru FCSB urmează derby-ul cu CFR Cluj, iar mijlocaşul este încântat pentru faptul că echipa sa se află în fotoliul de lider înaintea duelului de foc.
"Am ieşit mult mai relaxaţi. Am tratat lejer unele faze şi putea să ne coste cele 3 puncte. Ocaziile se răzbună. Ne bucurăm că am obţinut cele 3 puncte. Ne-am obişnuit să câştigăm cu 1-0, sunt cele mai importante pentru că ne menţin pe primul loc. Mâ gândesc la meciul cu CFR.", a declarat Olaru la finalul meciului.
Luna aceasta, pentru echipa naţională urmează meciurile de debut în campania de calificare la Campionatul Mondial din 2022. Darius Olaru recunoaşte că şi-ar dori să debuteze la prima reprezentativă.
"Mi-ar plăcea să fiu la prima reprezentativă, însă naţionala U21 are nevoie de mine.", a transmis mijlocaşul FCSB.
UTA – FCSB 0-1 | Formaţia roş-albastră şi-a consolidat poziţia de lider în Liga 1
Gruparea lui Toni Petrea a câştigat la limită duelul de la Arad, după ce s-a jucat cu ocaziile. Florin Tănase şi Florinel Coman s-au întrecut în ratări pe arena "Francisc von Neuman".
Olimpiu Moruţan a fost eroul roş-albaştrilor. După ce a pasat decisiv în victoria cu Gaz Metan din etapa trecută, mijlocaşul a marcat golul de 3 puncte al echipei sale şi a ajuns la cota 5 în actuala ediţie de Liga 1.
În urma acestui rezultat, FCSB îşi consolidează poziţia de lider în clasament, cu 60 de puncte obţinute după 27 de etape. În următoarea etapă, formaţia bucureşteană primeşte vizita liderului CFR Cluj.
- Darius Olaru, prima reacţie după UTA - FCSB 0-1
- Mijlocaşul FCSB, cu gândul la echipa naţională
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”
































