UTA – Rapid 2-2 | Explicaţie fabuloasă după ce giuleştenii au încasat două goluri în trei minute: „Na, se mai întâmplă!”

Dragoș Vasile Publicat: 10 septembrie 2021, 23:53

UTA Arad - FC Rapid

CIPRIAN PETCUT / MEDIAFAX FOTO

• UTA Arad – FC Rapid 2-2
  • Explicaţie fabuloasă după ce giuleştenii au încasat două goluri în trei minute

Explicaţie fabuloasă după UTA Arad – FC Rapid 2-2

Alexandru Albu a reuşit o „dublă” de senzaţie în prima repriză, însă Ioan Hora, din penalty, şi Liviu Antal au întors rezultatul în doar trei minute. Explicaţia lui Adrian Matei a fost pur şi simplu fabuloasă.

„Cred că am făcut un joc bun. Cred că despre meci vrei să vorbim, nu despre mine… Am făcut un joc bun prima repriză și s-a văzut asta și pe tabela de marcaj, am condus cu 2-0, cred că băieții au făcut un joc la fel de bun și în a doua repriză, doar că am avut două momente în care, na, se mai întâmplă.

UTA a pus o presiune foarte bună a doua repriză, dar până la urmă cred că este un rezultat convenabil pentru ambele participante. Aș vrea să le mulțumesc suporterilor noștri, care au făcut un efort să se lupte cu galeria UTEI, care a fost foarte frumoasă”, a declarat Adrian Matei pentru Digi Sport.

UTA – Rapid 2-2 | Alexandru Albu, savuros: „Tot stadionul mi-a umplut frigiderul şi le mulţumesc!”

UTA Arad – FC Rapid s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Alexandru Albu a reuşit o „dublă” în prima repriză şi a avut un mesaj categoric pentru fanii arădeni.

„Îmi pare rău pentru ratare. Am controlat meciul, dar am cedat terenul exact ca la meciul trecut. Trebuie să îmbunătăţim finalul. Tot stadionul mi-a umplut frigiderul şi le mulţumesc. Presiunea mi-a făcut un bine. Ei au încercat şi sper să încerce fiecare echipă cu mine aşa. E bine şi cu un punct, chiar dacă am pierdut pe final. Sperăm cât mai repede să jucăm acasă. Suporterii ne motivează peste 100%”, a declarat Alexandru Albu la finalul meciului pentru Digi Sport.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

21:20 VIDEOMomente uluitoare înainte de Barcelona – PSG! Fanii catalani au atacat autocarul echipei lui Xavi! Ce s-a întâmplat 21:05 Barcelona – PSG şi Borussia Dortmund – Atletico Madrid, 22:00, LIVE TEXT! Meciuri decisive pentru semifinalele Champions League 20:59 Ladislau Boloni, verdict dur despre transferul lui Florinel Coman! Cum a descris plecarea în Qatar a jucătorului de la FCSB 20:59 Bernadette Szocs – Prithika Pavade LIVE VIDEO (marţi, 17:00, AntenaPLAY). „Finala” Grupei 11 de la Cupa Mondială Macao 2024 20:27 FotoIlie Năstase, apariţie de gală alături de soţie! Ioana a strălucit pe covorul roşu la lansarea filmului despre viaţa lui „Nasty” 20:22 Bernadette Szocs, performanţă unică în carieră! „Bernie” îşi continuă drumul spre obiectivul uriaş 20:17 Tatăl Cristinei Neagu a murit! Clipe dificile pentru cea mai bună handbalistă a României 20:00 Rafael Nadal a revenit cu victorie în circuitul ATP! Prestaţie de zile mari a spaniolului în primul tur de la Barcelona 19:54 „Te interesează Rapid?” Răspunsul oferit imediat de Marius Şumudică, după plecarea lui Cristiano Bergodi: „Aste e prioritatea!” 19:29 Dan Şucu pregăteşte schimbări majore la Rapid, după demiterea lui Cristiano Bergodi: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă” Vezi toate știrile
"Te interesează Rapid?" Răspunsul oferit imediat de Marius Şumudică, după plecarea lui Cristiano Bergodi
Liga 1 • 19:54
„Te interesează Rapid?” Răspunsul oferit imediat de Marius Şumudică, după plecarea lui Cristiano Bergodi: „Aste e prioritatea!”
Dan Şucu pregăteşte schimbări majore la Rapid, după demiterea lui Cristiano Bergodi: "Prea mulţi băieţi buni la ei acasă"
Liga 1 • 19:29
Dan Şucu pregăteşte schimbări majore la Rapid, după demiterea lui Cristiano Bergodi: „Prea mulţi băieţi buni la ei acasă”
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, despre posibila venire la Rapid
Liga 1 • 18:40
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, despre posibila venire la Rapid! Anunţul făcut după demiterea lui Cristiano Bergodi
Suma câştigată de Cristiano Bergodi, în zece luni petrecute la Rapid
Liga 1 • 17:03
Suma câştigată de Cristiano Bergodi, în cele zece luni petrecute la Rapid! A încasat o avere, la al treilea mandat în Giuleşti
"Dan Şucu se va întâlni cu Marius Şumudică!" Liderul galeriei Rapidului, reacţie clară după demiterea lui Cristiano Bergodi
Liga 1 • 16:38
„Dan Şucu se va întâlni cu Marius Şumudică!” Liderul galeriei Rapidului, reacţie clară după demiterea lui Cristiano Bergodi