Închide meniul

UTA – Universitatea Craiova | Liviu Antal a declanşat nebunia la Arad! Atacantul i-a făcut K.O. pe oltenii lui Reghecampf cu un gol spectaculos

Dragoș Vasile Publicat: 14 august 2021, 23:19

Comentarii
UTA – Universitatea Craiova | Liviu Antal a declanşat nebunia la Arad! Atacantul i-a făcut K.O. pe oltenii lui Reghecampf cu un gol spectaculos

CIPRIAN PETCUT / MEDIAFAX FOTO

Liviu Antal i-a făcut K.O. pe oltenii lui Reghecampf cu un gol spectaculos

După o primă repriză lipsită de goluri la Arad, Liviu Antal a declanşat nebunia în tribunele arenei Francisc Neuman. Fotbalistul intrat în minutul 64 a marcat după doar 6 minute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vukcevic a centrat în careu, iar atacantul a lovit spectaculos balonul cu capul. Mingea a lovit chiar şi bara, însă Mirko Pigliacelli nu a avut nicio replică.

Liviu Antal a deschis scorul în UTA Arad - Universitatea Craiova
Liviu Antal a deschis scorul în UTA Arad – Universitatea Craiova

Universitatea Craiova vrea să dea o dublă lovitură! Mihai Rotaru, gata să cumpere „sticlele de şampanie” cerute de fani

După ce a declarat că vrea ca „fotbalul şampanie” să vină în Bănie, fanii l-au taxat imediat: „Lasă vrăjeala cu plecarea. Ai propus şampanie, acum trebuie să cumperi ‘sticlele’!”. Astfel, patronul Universităţii Craiova a trecut la fapte şi vrea să dea o dublă lovitură în această vară.

Potrivit prosport.ro, Alexandru Mitriţă, fostul jucător al oltenilor, şi Vlad Dragomir, ex-Arsenal, sunt fotbaliştii pe care alb-albaştrii vor să îi transfere.

Mitriţă este împrumutat de americanii de la New York City la la Al Ahli, echipă unde a fost antrenat sezonul trecut chiar şi de Laurenţiu Reghecampf. Gruparea din MLS nu îl mai doreşte pe internaţionalul român, astfel că acesta va fi împrumutat din nou. Astfel, pe fir au intrat oltenii, care sunt interesaţi să îl readucă pe jucătorul în urma căruia au obţinut 8 milioane de euro în urmă cu doi ani.

Reclamă
Reclamă

După plecarea lui Alex Cicâldău la Galatsaray, Vlad Dragomir a devenit o opţiune serioasă pentru Universitatea Craiova. Mijlocaşul antrenat de Arsene Wenger este liber de contract după despărţirea de Virtus Entella. Gruparea din Bănie se luptă pentru transferul său cu Vicenza, club din Serie B.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:07
Eva Kerekes nu mai suportă ostilitatea dintre România şi Ungaria: “Mă doare sufletul, sunt prinsă la mijloc”
13:05
“Prestaţie de copii mici” Mustaţă i-a făcut praf pe jucătorii FCSB-ului după umilinţa cu UTA!
12:59
Ce scriu bulgarii de transferul de 1 milion de euro pregătit de Gigi Becali la FCSB
12:33
WTT Finals Hong Kong 2025 e live în AntenaPLAY (10-14 decembrie). Toate detaliile
12:22
Răspunsul lui Marius Şumudică atunci când a fost întrebat de transferul lui Denis Alibec de la FCSB la Rapid!
12:17
Fotbalistul care l-a refuzat pe Mircea Lucescu şi România înainte de Turcia. Marius Şumudică a dat ultimele veşti
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 3 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 4 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 5 UTA – FCSB 3-0, în Cupa României. Campioana României, surclasată de echipa lui Adrian Mihalcea la Arad 6 De ce nu a mers Ion Țiriac la înmormântarea bunului său prieten. Ilie Năstase a fost “mandatat” să-i ţină locul
Citește și