“Va fi o luptă!” Laurențiu Reghecampf aprinde spiritele înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. “Îl cunosc bine pe Dan Petrescu”

Alexandru Ivan Publicat: 18 septembrie 2021, 11:32

Comentarii
Va fi o luptă! Laurențiu Reghecampf aprinde spiritele înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. Îl cunosc bine pe Dan Petrescu

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

CFR Cluj este lider înaintea meciului cu Universitatea Craiova, în timp ce oltenii lui Reghecampf ocupă locul al 7-lea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurențiu Reghecampf, înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova

“Tratăm fiecare meci la victorie, dar având în vedere că jucăm împotriva campioanei orice rezultat pozitiv e bun pentru noi. Mai avem până la play-off. Nu spun că nu aş fi fericit dacă aş câştiga, dar va fi foarte greu. Îi cunosc bine pe Dan Petrescu şi pe cei de la CFR Cluj. Au capacitatea să joace un meci dificil. Va fi o luptă.

Ne pregătim foarte bine. Şi la ultimul meci atitudinea a fost foarte bună, dar am ratat foarte mult. Pentru jucători e important cum se antrenează şi ce rezultate au la meciuri.
Facem foarte multe lucruri în comun. Nu-mi place să îi ţin în cantonamente. Am conexiune cu jucătorii, dar şi ţin la respect şi la ierahie şi încredere. Fotbalul e în regres pentru că nu sunt bani investiţi. Fără bani nu pot veni rezultatele”, a spus Laurențiu Reghecampf, potrivit playsport.ro.

CFR Cluj și Universitatea Craiova s-au duelat în acest sezon și pentru Supercupa României, când ambele formații aveau alți tehnicieni pe bancă, Marius Șumudică și, respectiv, Marinos Ouzounidis.

A fost atunci 0-0 în timpul regulamentar, dar formația din Bănie s-a impus la loviturile de departajare.

Reclamă
Reclamă

Derby-ul dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova este programat luni, 20 septembrie, de la ora 21:00, și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:16

Bornele impresionante atinse de Maja Chwalinska, după calificarea în finala Roland Garros 2026

21:12

“Curățenie” la Rapid! Patru jucători au plecat din Giulești. Anunțul făcut de Victor Angelescu

20:45

Povestea de Hollywood a Majei Chwalinska, finalistă la Roland Garros. Lupta cu depresia și retragerea din tenis

20:44

VideoJurnal Antena Sport | Toți cu România lui Hagi

20:41

VideoJurnal Antena Sport | Ai, n-ai mingea tragi la poartă

20:39

VideoJurnal Antena Sport | Banul e pe primul loc

1 Gigi Becali, anunţ decisiv despre transferul lui Alex Dobre: “Am vorbit cu taică-su” 2 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 3 Presa din Turcia anunţă că Mirel Rădoi este ca şi dat afară de la Gaziantep. I s-a găsit înlocuitor 4 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract 5 Jose Mourinho a alcătuit lista neagră! 6 jucători pe care nu-i mai dorește la Real Madrid 6 Chivu a mutat imediat după ce Real Madrid i-a luat un jucător! Pregătește ofertă de 50 de milioane de euro
Citește și